صفحات استانی صفحات استانی

 

افتتاح طرح هاي اشتغالزايي صندوق کارآفريني اميداستان خوزستان همزمان با چهل و يکمين سالگرد پيروزي انقلاب

 

 

 

 

 

افتتاح طرح های اشتغالزایی

صندوق کارآفرینی امیداستان خوزستان 

همزمان چهل و يکمين سالگرد پيروزي انقلاب

 

افتتاح چهار طرح اشتغالزايي شهرستان انديکا استان خوزستان در چهل و يکمين سالگرد پيروزي انقلاب

چهار طرح اشتغالزايي در شهرستان انديکا با حضور کرمانی نژاد مدیر حقوقی صندوق کارافرینی امید کشور، امرایی مدیر صندوق کارآفرینی امید خوزستان، فرماندار اندیکا و جمعی از معاونین ومسولین استانی و شهرستانی افتتاح گردید.

در این مراسم مدیر صندوق استان با تبریک فرا رسیدن ایام مبارک دهه فجر و سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی گفت: خدمت به مردم عبادتی بزرگ است که امیداوریم که لایق آن باشیم و همه مسولین با تعامل و همکاری یکدیگر در راستای حل مشکلات، بیکاری و اشتغال خصوصا در مناطق محروم و آسیب پذیر کوشا باشند. این طرح ها در زمینه اشتغال پایدار مناطق روستایی و عشایری بوده و باعث اشتغال مستقیم و غیر مستیم چندین نفر می باشد.

وی افزود طرح اولین چمن مصنوعی شهرستان اندیکا با اعتباری بالغ بر 345 میلیون تومان و اشتغالزایی مستقیم 3نفر با هدف جذب و ایجاد انگیزه و روحیه ورزشی در جوانان و سالم سازی محیط اجتماعی به بهره برداری رسید. 2 طرح دیگر تولیدی پوشاک بانوان و تولید تیرچه بلوک نیز با اعتباری بالغ بر 2 میلیارد ریال و ایجاد اشتغال مستقیم 5 نفر و طرح کارگاه حلاجی پشم با اعتبار 2.5 میلیارد ریال و اشتغال مستقیم 3 نفر با هدف تولید زنجیره تامین محصولات پشم در استان و در جهت توسعه اشتغال پایدار مناطق روستایی و عشایری به بهره برداری رسید.

 

افتتاح سه طرح اشتغالزايي در روستاي بدون بيکار برديه بمناسبت چهل و يکمين سالگرد پيروزي انقلاب

سه طرح اشتغالزایی در مناطق روستایی و محروم کشور در روستایی بدون بیکار بردیه از توابع شهرستان دشت ازادگان استان خوزستان با حضور مدیرصندوق کارافرینی امید خوزستان و قرارگاه موج الحسین (ع) و جهادگران بنیاد خیریه وفاق سبز علوی همزمان با آغاز چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی افتتاح گردید.

این مراسم که در قالب کارگروهای سلامت،فرهنگی، اشتغال و کارافرینی و اجتماعی با حضور مدیر صندوق کارافرینی امید خوزستان اعضای شورای قرارگاه موج الحسین(ع)، بنیاد سبز علوی و مسولین استانی و محلی برگزار گردید.

در این طرح ها کارگاه سه منظوره (تعویض روغن ،مکانیکی،جوشکاری) با اعتباری بالغ بر 400 میلیون ریال با اشتغال مستقیم 2 نفر، طرح خشکشویی محصولات کشاورزی با اعتبار 300 میلیون ریال و اشتغال مستقیم 4 نفر و همچنین طرح پرورش گاومیش شیری با اعتبار 300 میلیون ریال و اشتغال مستقیم 1 نفر با حمایت صندوق کارآفرینی امید افتتاح گردید.

در پایان این مراسم رستمی مدیر اجرای قرارگاه موج الحسین(ع) و دکتر حسین اله کرم فرمانده قرارگاه ضمن تقدیر و تشکر از دکتر نوراله زاده مدیرعامل صندوق کارافرینی امید و امرایی مدیر صندوق کارافرینی استان گفت: امیدواریم که این طرح ها و حمایت ها در روستاهای محروم استان خوزستان با همکاری نهادهای جهادی و سازمانی کماکان ادامه پیدا کند.

 

افتتاح طرح گردشگري بومگردي شهرستان رامهرمز

با حضور مدیر صندوق کارآفرینی امید استان خوزستان، معاون فرماندار شهرستان جمی و مسئولین شهرستانی مجموعه تفریحی اقامتی شبستان در روستای سرطاولی از توابع شهرستان رامهرمز افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت .

این طرح با اعتباری بالغ بر 5 میلیارد ریال و اشتغالزایی مستقیم 10 نفر از محل اعتبارات صندوق کارآفرینی امید استان صورت گرفت .

 

افتتاح 4 طرح اقتصادي توليدي شهرستان اهواز

چهار طرح تولیدی، اقتصادی در شهرستان اهواز در ایام چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با حضور مدیر صندوق کارآفرینی امید استان و مسولین شهری و استانی افتتاح ومورد بهره برداری قرار گرفت.

در این مراسم از طرح شرکت جهان پارت اشتاد با تولید و مونتاژ قطعات حوزه نفت و حفاری با اعتباری بالغ بر یک میلیارد ریال  با ظرفیت اشتغالزایی بیش از ۱۰ نفر و با اعتباری بالغ بر ۱ میلیارد ریال توسط شرکت جهان پارت و با حمایت صندوق کارآفرینی امید استان خوزستان به بهره برداری رسید.

مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید استان خوزستان در مراسم بهره برداری از این کارگاه با اشاره به ضرورت حمایت از طرح های خوداشتغالی اظهار کرد: هدف ما ایجاد اشتغال و کسب و کار حلال است. امیدواریم در سال جدید نیز اعتبارات خوبی به طرح های کارآفرینی احتصاص داده شود تا بتوانیم از آنها حمایت کنیم.

 امرایی با اشاره به تحریم های ناجوانمردانه ای که علیه ایران اعمال شده است؛ گفت: در شرایط فعلی چنین طرح هایی کانون های ضد تحریمی محسوب می شوند و جوانان مستعد کشور و استان خوزستان استعدادهای بی نظیری هستند که در این عرصه وارد شده اند.

امرایی تصریح کرد: امیدوارم بتوانیم با پیروی از منویات مقام معظم رهبری، از گذرگاه های تاریخی که به تعبیر رهبر بزرگ انقلاب با آن مواجه هستیم به خوبی عبور کنیم.

حمایت از طرح های اشتغال، شکستن تحریم دشمنان است

در ادامه این مراسم دکتر یاور شاه ولی گفت: هر گامی که در جهت تامین نیازهای کشور برداشته شود شکستن یکی از حلقه های تحریم است. دشمن بداند جوانان ما برای شکستن تحریمی که در قالب راهبرد فشار حداکثری به ما تحمیل شده است، مصمم هستند.

مشاور اقتصادی شرکت جهان پارت تاکید کرد: جوانان دانشمند و صنعتگر ما به مثابه سربازانی هستند که با فکر، توان، اندیشه و زبردستی مصمم هستند حلقه های تحریم را بشکنند و کشور را در مسیر توسعه و دستیابی به قله های پیشرفت به پیش ببرند.

وی افزود: در همین راستا شایسته است که از مسئولین صندوق کارآفرینی استان خوزستان که حامیان پر و پا قرص چنین طرح هایی هستند و مدیریت شرکت جهان پارت اشتاد که مجدانه در راه پیشرفت کشور و استان تلاش می کنند، تقدیر و تشکر کرد.

بومی سازی قطعات صنعتی در استان خوزستان

در ادامه این مراسم مدیرعامل شرکت جهان پارت اظهار کرد: زمینه فعالیت شرکت جهان پارت اشتاد تعمیرات و تولید قطعات تخصصی صنایع نفت، گاز، حفاری و پتروشیمی است اما در حال حاضر تعمیرات غیرتخصصی مانند تعمیر پمپ های فاضلاب را نیز انجام می دهیم.

دو طرح دیگر تولید پوشاک نیز جمعا با اعتباری بالغ بر یک میلیارد و 500 میلیون تومان و اشتغالزایی مستقیم 4 نفر در جهت حمایت از تولید پوشاک ملی و اشتغال بانوان و نیاز به تولید پوشاک داخلی کشور و استان افتتاح گردید.

طرح باشگاه ورزشی در شهرستان اهواز نیز یکی دیگر از طرح های مورد حمایت صندوق کارآفرینی امید استان با استفاده از تسهیلات 900 میلیون ریالی و اشتغال مستقیم 2نفر مورد بهره برداری قرار گرفت . در این مراسم امرایی مدیر صندوق کارآفرینی امید خوزستان ضمن تقدیر و تشکر از حاضرین و کارآفرینان استان و ابراز رضایت و خرسندی از اشتغال ایجاد شده بیان کرد که صندوق کارآفرینی امید به عنوان تامین کننده و حامی کسب کارها و اشتغال استان در راستای نیل به اهداف اشتغالزایی و کاهش بیکاری و اثرات آن از هیچ تلاشی دریغ نخواهد کرد و همواره در اجرای این طرح ها و برنامه های مناسب تولیدی و کسب و کار اقتصادی که باعث کاهش مشکلات اقتصادی باشد حمایت خواهد کرد.