صفحات استانی صفحات استانی

 

بازديد مديرعامل صندوق کارآفريني اميد از طرح هاي استان بوشهر درسالگرد پيروزي انقلاب

 

 

 

 

بازدید مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید

از طرح های استان بوشهر درسالگرد پیروزی انقلاب

مراسم سالروز بهره برداری از پتروشیمی جم باحضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید و استاندار بوشهر و مدیران کل دستگاه های تابعه وزرارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شد.

مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید دراین سفر در نشست مشترک کارگروه اشتغال و کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان بوشهر با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و استاندار بوشهر و مدیران کل دستگاه های تابعه وزرارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی حضوریافت.

در ادامه نوراله زاده از طرح های اشتغالزایی صندوق استان بوشهر در شهرستان عسلویه و جم نیز بازدید کرد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در سفربه استان بوشهر بااشاره به طرح اشتغال روستایی اظهار داشت: برای این امر با اجازه مقام معظم رهبری یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار از محل صندوق توسعه ملی برداشت کردیم و ۱۳ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان تسهیلات با سودهای ۴، ۶ و ۱۰ درصد پرداخت شد لذا نظارت جدی به پرداخت تسهیلات مذکور صورت گیرد.

وی در مورد مشکل استان بوشهر در مورد عدم تامین اعتبار پرداخت تسهیلات متمم برای تکمیل طرح های اشتغال روستایی گفت: برای این امر ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار به استان بوشهر اختصاص می دهیم تا زمینه تکمیل طرح های نیمه تمام اشتغال زایی فراهم شود.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تاکید بر اجرای مسئولیت های اجتماعی صنایع نفت و گاز عسلویه گفت: شرط ما برای این امر این است که منابع مسئولیت های اجتماعی به صورت شفاف به مردم اعلام شود. وظیفه قانونی شرکت های مستقر در عسلویه اجرای مسئولیت های اجتماعی نسبت به محیط پیرامونی است.

شریعتمداری افزود: خرید محصولات تولیدی از خود استان یک خط مشی برای ماست و درخواست مردم منطقه در مورد سهم عوارض آلایندگی عسلویه را در دولت پیگیری خواهم کرد.

وی در ادامه با دعوت مهدیان مدیرعامل بانک توسعه تعاون کشور در مراسم افتتاح طرح بومگردی شهرستان عسلویه که با اعطای تسهیلات اشتغال روستایی بانک توسعه تعاون به مبلغ 60 میلیارد ریال به بهره برداری رسیده بود، شرکت کرد.

در این سفر ۳۰ پروژه عمرانی با ۶۱ میلیارد تومان اعتبار در شهرستان عسلویه افتتاح یا عملیات اجرایی آن آغاز شد که از جمله آنها مهم ترین آنها عملیات اجرایی زمین فوتبال ساحلی شهدای گمنام بیدخون با ۵ میلیارد تومان اعتبار، واگذاری ۳۰ واحد مسکونی مددجویان کمیته امداد در عسلویه با ۳۰ میلیارد ریال اعتبار، مجتمع گردشگری ارغوان در عسلویه در زمینی به مساحت ۵ هکتار و با اعتبار ۱۳ میلیارد تومان که این مجتمع گردشگری دارای ۲۰۴ اتاق و ۴۰۸ تخت است.