نشریه داخلی نشریه داخلی

نشریات مرتبط نشریات مرتبط

صفحات استانی صفحات استانی

خبر خبر

بازدید وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید از نمایشگاه دستاوردهای صندوق استان فارس

علی ربیعی، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با همراهی نوراله زاده، مدیرعامل صندوق کارآفرینی و برومند، نماینده شهرستان مرودشت در مجلس شورای اسلامی، از نمایشگاه دستاوردهای صندوق کار آفرینی امید استان فارس بازدید کرد.
ربیعی درحاشیه بازدید از نمایشگاه دستاوردهای صندوق کارآفرینی امید در شهرستان مرودشت اظهار داشت: رمز موفقیت بنگاه های خرد و کوچک، اتصال و زنجیره ای کردن آنها به یکدیگر است و برای حل معضل اشتغال های بزرگ و فقرزدایی در کشور نیازمند حمایت بانک ها از این طرح ها هستیم.
 وی با بیان این که جوانان ما از بی مهارتی رنج می برند افزود: جوانان ما با اندکی تلاش می توانند به مهارت دست پیدا کنند و با مقداری ابتکار هم می توانند شغل هایی جدید را ایجاد کنند.
ربیعی از عملکرد صندوق در شناسایی پتانسیل های منطقه ای قدردانی کرد و افزود: خوشبختانه استان فارس در زمینه گردشگری دارای پتانسیل های خوبی است که باید از این مزیت نسبی حمایت ویژه شود.
در ادامه این بازدید نوراله زاده از تک تک غرفه های حاضر در نمایشگاه بازدید و از مشکلات هر یک از طرح ها مطلع و جهت رفع آن نیز راه کار هایی بیان نمود.
گفتنی است این نمایشگاه در تخت جمشید واقع در شهرستان مرودشت با  30 غرفه شامل تولید کیف و کفش، سفالگری، فرش بافی، جوراب واسکاچ بافی، بسته بندی، بافت انواع لباس های سنتی و تابلوسازی، ظروف شیشه ای تزئینی، تابلوی فرش، تولید جواهرالات وعکاسی وگردشگری و... در معرض دید عموم علاقمندان قرار گرفته است.


نوراله زاده، مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید در ادامه این سفر در مراسم افتتاح طرح شرکت تعاونی کارآفرینان خونه به خونه شهرستان مرودشت حضور یافت.
این طرح شامل 5 کارگاه است که 2کارگاه آن در روستای کوشک و 3 کارگاه آن در شهرستان مرودشت واقع می باشد و تعداد 120نفر را در زمینه های تولید گیاهان دارویی، قالیبافی و خیاطی و تولید انواع لباس های بیمارستانی مشغول به کار کرده است.
لازم به ذکر است هر یک از این 120نفر سهامدار شرکت بوده و علاوه بر دریافت حقوق ماهیانه خود بر اساس سود حاصل در پایان سال شاهد افزایش سهام خود هستند که این مهم نیز موجب افزایش انگیزه کاری برای هریک از آنان شده است.
گفتنی است تمامی کارکنان این مجموعه زنان بی سرپرست می باشند که با مدیریت سرکار خانم زهرا همایون مشغول به فعالیت هستند.
نوراله زاده ضمن تقدیر از فعالیت های انجام شده در این مجموعه رهنمود هایی مبنی بر اتصال این مجموعه به صندوق های خرد محلی جهت توسعه پتانسیل های موجود ارائه نمود.
وی همچنین اظهار داشت: صندوق های خرد محلی در استان فارس به شکل پایلوت راه‌اندازی شده و به تدریج تعداد این صندوق‌ها بیشتر خواهد شد که این امر مستلزم شناسایی افراد بومی استانها و آموزش آنها طی یک دوره فشرده است تا فرایند توانمندسازی را طی کرده و موجب ایجاد اشتغال پایدار گردد.