نشریه داخلی نشریه داخلی

نشریات مرتبط نشریات مرتبط

صفحات استانی صفحات استانی

خبر خبر

حضور مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید در همایش بزرگ تعاون، اشتغال و اقتصاد مقاومتی در گرمسار

همایش بزرگ تعاون، اشتغال و اقتصاد مقاومتی با حضور نوراله زاده، مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید و دکتر رضوی، معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری در فرهنگسرای خورشید تابان گرمسار برگزار شد.
مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید در این همایش اظهار امیدواری نمود لایحه اعطای تسهیلات قرض الحسنه از محل صندوق توسعه ملی مورد موافقت نمایندگان مجلس قرار گیرد تا برخورداری از این تسهیلات به شکلی عادلانه در مناطق روستایی و عشایری نیز امکان پذیر باشد.
این مراسم با حضور دکتر رضوی، معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری، دکتر کاتب نماینده مردم شهرستان های گرمسار و آرادان در مجلس شورای اسلامی، مهندس قندالی، رئیس سازمان امور عشایری کشور، حسینی مدیرعامل گروه بهمن دیزل، چتری، مدیر صندوق کارآفرینی امید استان سمنان، غنیان، مدیر اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی، معتمد مدیرکل سازمان تعاون روستایی استان سمنان، طاهری فرماندار شهرستان گرمسار، عرب سرهنگی رئیس صندوق شهرستان گرمسار، بخشداران، روسای دستگاه های اجرایی، تعاونی ها، وام گیرندگان و کارآفرینان صندوق و جمعی از اصحاب رسانه برگزار شد.


مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید همچنین در مراسم افتتاح طرح نمایندگی فروش و خدمات گروه بهمن دیزل و همچنین کلنگ زنی طرح مشارکتی شرکت تعاونی گاوداران شهرستان گرمسار با تسهیلات پرداختی 70میلیارد ریالی حضور یافت.
دکتر نوراله زاده ضمن سخنرانی در این همایش اظهار داشت: استان سمنان از نقاط استراتژیک کشور می باشد و بدلیل اینکه در مسیر کریدور شرق به غرب و جنوب به شمال است، میتوان با حداکثر بهره برداری با توجه به خدماتی که در این مسیر انجام پذیر است بیشترین خدمات را در قالب کسب و کارهای خرد، ایجاد واحدهای خدماتی و شبکه فروش محصولات پیاده سازی نمود.
مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید همچنین اظهار امیدواری کرد تا فعالان عرصه کسب و کار و توسعه کشور بتوانند با پیگیری در حوزه ارزش آفرینی، روند رو به رشدی را در کشور ایجاد نمایند.
نوراله زاده افزود: از سال 2010 در دنیا مسئولیت اجتماعی مورد توجه کشورها قرار گرفته و مقالات و نشریات بسیار زیادی در این رابطه منتشر گردیده است حتی شرکت مایکروسافت در سال 2015 مبلغی بالغ بر 7میلیارد دلار برای مسئولیت اجتماعی هزینه کرده است.
وی گفت: مسئولیت اجتماعی به معنای کار خیر و نیکوکاری و همان کاری است که فعالین اقتصادی برای کمک به اقشار کم درآمد جامعه انجام میدهند و یکی از سیاست ها در این زمینه همان نهادهای تعاونی است به شکلی که آنهایی که توانمندند در کنار آنهایی که ضعیف ترند قرار بگیرند و این موضوع به توزیع بهینه درآمد و ثروت نیز کمک میکند.
مدیر عامل صندوق کارآفرینی امید در قسمت دیگری از سخنانش بیان نمود استراتژی دولت هم این است که با این مکانیزم بتواند توزیع بهینه درآمد و ثروت را در جامعه انجام دهد و اظهار امیدواری نمود افرادی که در محیط های روستایی توانمندند به پای کار بیایند و فعالیت های فرآوری را انجام دهند.
شایان ذکر است در پایان از کارآفرینان برتر صندوق شهرستان گرمسار تقدیر و قدر دانی بعمل آمد.