نشریه داخلی نشریه داخلی

نشریات مرتبط نشریات مرتبط

صفحات استانی صفحات استانی

خبر خبر

حضور مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید در کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان های خرم بید و آباده

جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان های خرم بید و بوانات با حضور نوراله زاده، مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید، زارع، نماینده مردم شهرستان های بوانات، خرم بید و آباده در مجلس شورای اسلامی، لطیفی، مدیر صندوق استان فارس و مدیران دستگاه های اجرایی در دو شهرستان خرم بید و بوانات برگزار شد.
مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید ضمن سخنرانی در نشست کارگروه اشتغال شهرستان خرم بید، خدماتی که در این شهرستان انجام شده را مثبت ارزیابی نمود و شبکه سازی را عامل کاهش هزینه ها و تکثیر اشتغال در کشور دانست و شناسایی خوشه هایی که قابلیت شبکه شدن را دارند و همچنین شناسایی افراد پشتیبانی که توانمندی بالایی در پرورش نیرو دارند را حائز اهمیت خواند.
نوراله زاده خدمات صندوق را متمایز از خدمات شبکه بانکی دانست و گفت: بودجه صندوق محدود است و فعالان اقتصادی میتوانند با همدلی، منابعی هر چند خرد را نزد صندوق سپرده و این امکان را برای صندوق مهیا سازند تا با مدیریت صحیح، این منابع را در راستای توسعه اشتغال در قالب تسهیلات به متقاضیان ارائه نماید.
وی در ادامه با اشاره به صنعت گردشگری و توریسم استان فارس به تشریح استراتژی های صندوق در حمایت از تولیدات بازار محور مبتنی بر دو راهبرد بازارگرایی و منبع گرایی پرداخت.
در ادامه مدیران اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی و فنی حرفه ای شهرستان خرم بید از پتانسیل های شهرستان و چالش های پیش رو جهت توسعه اشتغال در این شهرستان ها مطالبی بیان نمودند و در نهایت مدیران صندوق های بوانات و خرمبید به ارائه گزارش عملکرد این دو شهرستان پرداختند.
مدیر صندوق کارآفرینی امید شهرستان بوانات طی این نشست از اعطای مبلغ 10میلیارد ریال تسهیلات در حوزه اشتغال خبر داد.
مدیر صندوق شهرستان خرم بید نیز اظهار داشت: مبلغ 12میلیارد ریال اعتبار به این شهرستان تخصیص داد شده که مبلغ 7میلیارد آن در حوزه تسهیلات اشتغال پرداخت گردیده است.
در ادامه نیز چند تن از فعالان اقتصادی مخصوصا در حوزه تولید و فروش سنگ به تشریح مشکلات پیش روی خود در حوزه های مختلف مخصوصا صادرات پرداختند.


جلسه کارگروه اشتغال شهرستان آباده نیز با حضور مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید و نماینده مردم شهرستان های بوانات، خرم بید و آباده در مجلس شورای اسلامی بهمراه مدیر صندوق فارس و مدیران دستگاه های اجرایی در شهرستان آباده در فرمانداری آباده برگزار شد.
در ابتدا مدیران اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان آباده به تشریح پتانسیل های شهرستان و چالش های پیش رو جهت توسعه اشتغال در این شهرستان پرداختند و در نهایت مدیر صندوق آباده ضمن ارائه گزارش عملکرد از پرداخت مبلغ 9میلیارد ریال تسهیلات در سال جاری خبر داد.
درادامه نیز چند تن از فعالان اقتصادی مخصوصا در حوزه های دامداری، تولید فرش، البسه و گردشگری به تشریح گزارشی از فعالیت های خود پرداختند.
لطیفی، مدیر صندوق استان نیز پس از ارائه گزارش عملکردی در سطح استان مطالبی در خصوص اهمیت در نظر گرفتن پتانسیل های شهرستان و برطرف کردن چالش های پیش روی این پتانسیل ها مطالبی بیان نمود.
در ادامه جلسه نوراله زاده به تشریح اهمیت و نقش بازاریابی و شرکت هایی که زنجیره فروش را تکمیل می نمایند و همچنین رابطی بین تولید کننده و مصرف کننده یا توزیع کننده ها هستند پرداخت.
وی از كاهش رونق زندگي و زمينه اشتغال در روستاها، بعنوان مهمترين عامل مهاجرت روستاييان به شهرها نام برد و با بیان اینکه کارآفرینان خرد روستایی همواره با مشکلات متعددی روبرو بوده اند اظهار کرد: این بخش از کارآفرینان همواره با مشکلاتی نظیر عدم داشتن توجیه اقتصادی از نظر مقیاس تولید و فرآیند تولید تا بازار، نداشتن تجربه قبلی، عدم توان دریافت تسهیلات با تعاریف رسمی(سود و میزان)، مقرون به صرفه نبودن پرونده های تسهیلات خرد برای بانک‌ها و مواردی از این دست مواجه هستند.
 وی در ادامه افزود: اولین دوره وام دهی نزدیک به 600 صندوق تامین مالی خرد در روستاها از اول مهر آغاز شده است که استان فارس نیز به عنوان یکی از 14استان پایلوت می باشد که افتتاح این صندوق ها در آن انجام شده است.
مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید گفت: در این طرح افرادی از بین خود روستائیان با هماهنگی جهاد کشاورزی و معاونت توسعه روستایی انتخاب شدند و آموزش تسهیلگری برای ایجاد اشتغال در روستاها به این افراد داده شد.
در ادامه حاضران جلسه از مجتمع دامپروری وزیرآباد بازدید کردند.