نشریه داخلی نشریه داخلی

نشریات مرتبط نشریات مرتبط

صفحات استانی صفحات استانی

خبر خبر

تجدید دیدار رئیس موسسه قرض الحسنه جهاد البناء لبنان با مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید

محمد الحاج، رئیس موسسه قرض الحسنه جهاد البناء لبنان و هیأت همراه با حضور در دفتر نوراله زاده، مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید ضمن تجدید دیدار به پیگیری تفاهم نامه ها و همکاری ها مشترک بین دو موسسه پرداختند.
رئیس موسسه قرض الحسنه جهاد البناء لبنان طی این دیدار ضمن قدردانی از همکاری های پیشین، با اشاره به بازدید از نمایشگاه توانمندی های بخش تعاون درخصوص تجدید ارتباطات و انتقال تجربیات علی الخصوص در زمینه تعاونی ها ابراز علاقمندی کرد.
در ادامه دکتر رضا، مسئول هیأت های تعاونی لبنان ضمن ارائه گزارشی از فعالیت تعاونی ها در این کشور گفت: نزدیک به 1200 تعاونی در لبنان وجود دارد که با اخذ مجوز از وزارت کشاورزی در بخش های کشاورزی، صنعت، صنایع دستی، اعتباری و... مشغول به فعالیت می باشند.
مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید نیز با اشاره به پیروزی های بوجود آمده در سوریه و ثبات ایجاد شده در لبنان در خصوص توسعه همکاری های مشترک اظهار امیدواری کرد و به تشریح طرح های صندوق در حوزه تعاون پرداخت.
نوراله زاده با تشریح رویکرد هر روستا، یک محصول و طرح مشارکت مردم در راه اندازی واحدهای تولیدی مستقر در روستاها اظهار داشت: در این طرح 25 تا 200 خانوار روستایی می توانند با تشکیل شرکت تعاونی به عنوان سهم آورده خود از صندوق تسهیلات قرض الحسنه دریافت نمایند.
وی هدف از این طرح ها را جلوگیری از پدیده مهاجرت روستائیان به شهرها، ایجاد ارزش افزوده و فقرزدایی در این مناطق عنوان کرد.
در پایان طرفین درخصوص توسعه همکاری های مشترک اعلام آمادگی کردند.