نشریه داخلی نشریه داخلی

نشریات مرتبط نشریات مرتبط

صفحات استانی صفحات استانی

خبر خبر

بازدید مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید از طرح های اشتغالزای شهرستان تویسرکان

نوراله زاده، مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید و هیأت همراه و مسئولان مرتبط استانی در سفری نیم روزه به تویسرکان با همراهی نماینده مردم تویسرکان در مجلس شورای اسلامی و فرماندار این شهرستان از کارگاه های کوچک و زودبازده تویسرکان بازدید کردند.
دو واحد تولیدی خیاطی با اشتغالزایی برای 60 نفر، کارگاه مبل و منبت با اشتغالزایی 30 نفر، واحد تولید محصولات چرمی با اشتغالزایی برای 25 نفر و همچنین شهرک گلخانه ای فرسفج از جمله کارگاه ها و واحدهای تولیدی مورد بازدید بودند.
در ادامه بازدید از طرح های اشتغالزای مورد حمایت صندوق در شهرستان تویسرکان، جلسه ای در محل سالن جلسات فرمانداری شهرستان برگزار گردید، که در این نشست مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید به بررسی مشکلات واحد های تولیدی پرداخت و راهکارها و پیشنهادهای تکمیلی در جهت بهتر شدن فضای کسب و کار در شهرستان را ارائه نمود.
وی اظهارکرد: در زمینه مبل و منبت طبق توافقی که با اتحادیه این حوزه بسته می شود، می توان پیگیری های لازم را برای اعطاء تسهیلات در راستای ایجاد یک مرکز تولید مبل و مبنت انجام داد.
مدیرعامل صندوق کارآفرینی همچنین به ایجاد کارگاه هایی متناسب با تولیدات مختلف در حوزه های گردو، محصولات گلخانه ای و صنایع دستی هم اشاره کرد و افزود: برای ایجاد چنین کارگاه های کوچک و متوسط نیازمند به افراد متخصص در حوزه بازاریابی، طراحی، ترکیب محصولات و بسته بندی هستیم تا محصولات فرآوری شده به صورت شکیل تر روانه بازار شوند و از این رو نیز به افراد متقاضی تسهیلات لازم تا حد ممکن اعطاء می شود.
نوراله زاده در ادامه از تخصیص 100 میلیون تومان برای ساخت مجتمع تولید فرش در تویسرکان خبر داد و گفت: همچنین علاوه بر سهمیه ای که به شهرستان تویسرکان که در راستای اعطاء تسهیلات از صندوق کارآفرینی پرداخت می شود، 700 میلیون تومان تسهیلات دیگر نیز تا پایان سال به متقاضیان پرداخت خواهد شد.