نشریه داخلی نشریه داخلی

نشریات مرتبط نشریات مرتبط

صفحات استانی صفحات استانی

خبر خبر

تقدير استاندار و مدير کل امور بانوان و خانواده استانداري لرستان از صندوق کارآفريني اميد در همايش نقش کارآفريني زنان لرستان در اقتصاد مقاومتي

در این همایش که برای اولین بار در کشور با حضور عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور و حسین فریدون، دستیار ارشد رییس جمهور، در استان لرستان برگزار شد وزیر کشور اظهار امیدواری کرد با این فعالیت ها بتوانیم از ظرفیت بانوان در حوزه اشتغال، تولید، تجارت و فرهنگ سازی استفاده کنیم.
در ابتدای همایش بازوند استاندار لرستان اظهار کرد: به رغم همکاری بانک ها در پرداخت تسهیلات، در بخش ارائه تسهیلات اشتغال و کارآفرینی در استان مشکلاتی وجود دارد.
وی در ادامه افزود: صندوق کارآفرینی امید طی امسال خیلی خوب کار کرده و با پرداخت بیش از 500 میلیارد ریال تسهیلات قرض الحسنه در حوزه های مختلف عملکرد خوبی داشته است.
سلاحورزی، مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری نیز با اشاره به تاکید وزیر کشور بر همکاری زنان در اجرای طرح های اقتصاد مقاومتی، نقش صندوق کارآفرینی امید را در این خصوص پر رنگ ارزیابی کرد و از عملکرد صندوق در پرداخت تسهیلات قرض الحسنه اشتغال و ازدواج به بانوان تقدیر نمود.
همچنین عابدینی، مشاور امور بانوان در سازمان صنعت، معدن، تجارت استان ضمن تقدیر و تشکر از خدمات صندوق کارآفرینی امید از وزیر کشور خواست پیگیری لازم در خصوص تخصیص منابع صندوق توسع ملی به صندوق کارآفرینی امید جهت حمایت از اشتغال خرد و بویژه در حوزه بانوان بعمل آید.
در پایان همایش، نمایشگاه توانمندی های بانوان لرستان توسط وزیر کشور و فرهمند پور مشاور وزیر کشور در امور بانوان افتتاح گردید که در این نمایشگاه از 9 غرفه شرکت کننده تعداد 6 غرفه از وام گیرندگان صندوق کارآفرینی امید استان بودند.