نشریه داخلی نشریه داخلی

نشریات مرتبط نشریات مرتبط

صفحات استانی صفحات استانی

خبر خبر

حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و مدیرعامل صندوق کارآفريني اميد در جشن تحقق اهداف عملیاتی برنامه تامین مالی خرد

دکتر علی ربیعی، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با همراهی نوراله زاده، مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید در جشن تحقق اهداف عملیاتی برنامه تامین مالی خرد استان کردستان حضور یافت.
در این مراسم دکتر ربیعی کردستان را جلودار حفظ تمامیت ارضی کشور عنوان کرد و افزود: نظام و حاکمیت هیچگاه به دنبال حذف هویت قومی نبوده و همیشه آن را یک مزیت دانسته است. 
وی در ادامه به افتتاح چندین پروژه در سفر قریب الوقوع رئیس جمهور به کردستان اشاره کرد و افزود: بیش از ۵ هزار میلیارد تومان طرح در این استان در دست اقدام است که اثرات آنها فوری نیست و به زمان نیاز دارد. 
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی یکی از سیاست های ایجاد توسعه در کردستان را سرمایه گذاری عنوان کرد و اظهار داشت: کردستان به لحاظ جمعیتی و جغرافیایی ۲درصد از کشور را تشکیل داده است و باید سهم استان را از GDB افزایش و بیکاری را کاهش دهیم.
دکتر ربیعی ایجاد اشتغال های حمایتی را از راه های کاهش بیکاری دانست و خاطرنشان کرد: طرح تامین مالی خرد در ۱۸ استان کشور اجرا شده و امروز آنرا در کردستان جشن گرفته ایم.  
وی افزود: ۳۵ هزار نفر در قالب سه هزار گروه خودیار برای طرح تامین مالی خرد در روستاهای کشور پوشش داده شدند و ۴۱.۵ میلیارد تومان برای ۳۳۰۰طرح جذب شده که امیدواریم سال بعد این رقم افزایش پیدا کند.
ایشان همچنین کردستان را در زمینه های مختلفی از جمله ICT، باغداری، زنبورداری، سنگ های معدنی، زیورآلات و صنایع دستی دارای ظرفیت و پتانسیل ذکر و ابراز امیدواری کرد شعار هر ایرانی یک مهارت، هر خانه یک کارخانه در کردستان تحقق پیدا کند.
در ادامه سفر وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به استان کردستان مرکز سنجش مهارت و صلاحیت حرفه‌ای استان کردستان افتتاح و به بهره برداری رسید. این مجموعه در زمینی به مساحت 5 هزار متر و با زیربنای 7 هزار و 562 مترمربع و در 5 طبقه احداث شده است.2 هزار و 830 متر مربع نیز مساحت محوطه این مرکز است و اعتبار هزینه شده در این مکان 95 میلیارد و 940 میلیون ریال بوده است.
دکتر ربیعی همچنین از طرح عسل ملکه کردستان که از جمله طرح‌های زیرمجموعه طرح تکاپو در رسته زنبورعسل در استان می باشد نیز بازدید کرد.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در برنامه سفر خود به کردستان، در سر مزار شهید گمنام واقع در استانداری حضور یافت و به مقام شامخ شهدا ادای احترام کرد.