نشریه داخلی نشریه داخلی

نشریات مرتبط نشریات مرتبط

صفحات استانی صفحات استانی

خبر خبر

با حضور وزير تعاون،کار و رفاه اجتماعي و مدير عامل صندوق کارآفرینی امید برگزار گرديد؛
جشنواره تکريم از کارآفرينان استان آذربايجان غربي

با حضور دکتر ربیعی، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و نوراله زاده، مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید جشنواره تکریم از کارآفرینان استان آذربایجان غربی برگزار شد.
 در این مراسم نوراله زاده با اشاره به اهداف و چشم اندازهای صندوق کارآفرینی امید و شناسایی حلقه مفقوده در کسب و کارهای خرد و کوچک و نوپا که سهم قابل توجهی در اقتصاد کشور دارند و امکان حمایت مالی از آنها توسط شبکه بانکی وجود نداشت، به حمایت ازاین طرحها پرداخت.
وی به حمایت های مالی صورت گرفته از صندوقهای خرد محلی با همکاری سازمان جهاد کشاورزی و آموزش های داده شده برای تسهیل گران بمنظور تأمین مالی محلی در محیط های روستایی اشاره کرد و افزود: با هزینه صندوق برای 65 روستا در سطح استان آذربایجان غربی صندوق خرد محلی ایجاد شده است که بعد از توانمند سازی معادل سهم آورده روستاییان به آنها تسهیلات پرداخت شد.


مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید به تشریح ظرفیت های خوب گردشگری، بوم گردی و طبیعت گردی در سطح استان پرداخت و اظهار امیدواری نمود در سال جدید با همکاری سازمان میراث فرهنگی بتوانیم به حمایت های بیشتری از این صنعت بپردازیم.
نوراله زاده در خصوص اقدامات صورت گرفته توسط دولت برای تأثیر بیشتر صندوق در حمایت از کسب وکارهای خرد و کوچک به ارسال لایحه برداشت از صندوق ذخیره ملی به مبلغ 1.5 میلیارد دلار به مجلس اشاره کرد و افزود: بخشی از این مبلغ برای حمایت از طرح های روستایی استفاده خواهد شد، که طرح یک فوریتی آن در مجلس تصویب شده است.