نشریه داخلی نشریه داخلی

نشریات مرتبط نشریات مرتبط

صفحات استانی صفحات استانی

خبر خبر

نشست صميمي وزير تعاون،‌كار و رفاه اجتماعي و اعضاء كميسيون اجتماعي مجلس شوراي اسلامي با مديرعامل صندوق كارآفريني اميد

دكتر ربيعي وزير تعاون،‌ كار و رفاه اجتماعي و اعضاء كميسيون اجتماعي مجلس شوراي اسلامي با حضور در صندوق كارآفريني اميد ضمن ديدار با مدير عامل صندوق از نزديك با فعاليت ها و خدمات صندوق كارآفريني اميد آشنا شدند.
در ابتداي اين نشست نوراله زاده ضمن خوشامدگويي به مهمانان اظهار اميدواري كرد همكاري كميسيون جتماعي مجلس و صندوق بتواند زمينه ارائه خدمات بيشتر به جوانان جوياي كار را فراهم آورد.
مديرعامل صندوق كارآفريني اميد در ادامه به تشريح فعاليت هاي صندوق پرداخت و از حمايت صندوق کارآفرینی امید از كسب و كارهاي نوپا كه عموما بدليل ريسك بالاي فعاليت، امكان استفاده از تسهيلات بانكي را ندارند، خبر داد.
نوراله زاده حركت صندوق را بر مدار اقتصاد مقاومتي توصيف كرد و افزود: سياست مردمي كردن اقتصاد از سياست هاي اصلي ماست كه با اجراي آن تا كنون به دستاوردهاي خوبي دست يافته ایم.
وي از تحقق شعار هر روستا، يك محصول در صندوق کارآفرینی امید خبر داد و گفت: تا كنون بيش از 50 روستا در كشور بر اساس مزيت رقابتي محصول توليدي آن ها مورد حمايت مالي صندوق قرار گرفته اند.
ايشان از برنامه ايجاد 600 صندوق تامين مالي خرد در روستاهاي كشور خبر داد و افزود: تا كنون 574 روستا در سراسر كشور مشمول اين طرح شده است و صندوق هاي تامين مالي اشتغال خرد با مديريت خود روستاييان ايجاد و راه اندازي شده است.
نوراله زاده در ادامه به حمايت مالي از 53 برند استاني و 37 برند ملي در سراسر كشور اشاره کرد و افزود: حمايت از شبكه توليد،‌ توزيع و فروش برندهاي داخلي از سياست هاي صندوق كارآفريني اميد مي باشد.
دکتر سلمان خدادادی، رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی نیز ضمن مثبت ارزیابی کردن اقدامات صندوق در تحقق اقتصاد مقاومتی، از طرح هر روستا-یک محصول، بعنوان یکی از طرح های موفق در بهبود وضعیت اقتصادی و تقویت اقتصاد محلی این مناطق یاد کرد.
همچنین دیگر اعضای کمیسیون ضمن ارزیابی روند فعالیت صندوق در حوزه های تحت نمایندگی خود به ارائه پیشنهاداتی درخصوص پرداخت تسهیلات اشتغال خرد و كوچك و به ويژه در مناطق كمتر برخوردار پرداختند.
در پایان دکتر ربیعی، رئیس هیأت مدیره صندوق کارآفرینی امید ضمن قدردانی از اقدامات صندوق در سال گذشته ابراز امیدواری کرد که در سال جدید نیز برنامه های عملیاتی صندوق راهگشای اشتغال جوانان علی الخصوص در مشاغل خرد و کوچک باشد.