نشریه داخلی نشریه داخلی

نشریات مرتبط نشریات مرتبط

صفحات استانی صفحات استانی

خبر خبر

با حضور مدیرعامل صندوق نخستین جشنواره سمنوپزان در روستای نمونه بدون بیکار اسطلخ جان برگزار شد

نخستین جشنواره سمنوپزان در روستای نمونه کشوری بدون بیکار اسطلخ جان شهرستان رودبار با حضور نوراله زاده مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید، مدیر صندوق استان، رئیس صندوق شهرستان، فرماندار و جمعی از مدیران کل دستگاه های اجرایی استانی و شهرستانی برگزار شد.
میرغضنفری، فرماندار رودبار در ابتدای این مراسم ضمن خیر مقدم به شرکت کنندگان در این جشنواره علی الخصوص مدیرعامل صندوق، از تلاش های صورت گرفته در زمینه اشتغال در کشور بالاخص در روستاها تشکر و قدردانی کرد.
در ادامه مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید، ضمن تبریک پیشاپیش به مناسبت فرارسیدن عید نوروز ، میلاد حضرت فاطمه زهرا (س) و روز مادر از  مسئولین استانی و شهرستانی بخاطر همراهی با صندوق کارآفرینی امید استان و شهرستان رودبار قدردانی نمود.
در ادامه نوراله زاده گفت: سال گذشته در اولین سفر به روستای اسطلخ جان مقرر شد، این روستا به روستای نمونه تبدیل شود و با تلاش تمامی اهالی روستا این مهم محقق شد.
نوراله زاده تبدیل روستای بدون بیکار اسطلخ جان به روستایی بین المللی را موجب حضور گردشگران خارجی عنوان نمود و افزود: با ایجاد صفحات مجازی برای این روستا و اقدامات مناسب تبلیغی می توان به رونق اقتصادی این روستا کمک نمود.
 وی با اشاره به مراسم سمنوپزان، استفاده های مختلف از سمنو و مشابه آن در قالب طرح هایی نظیر استفاده در سوهان پزی و یا تولید بصورت گز را موجب افزایش تولید و ایجاد برند های مختلف دانست.
مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید همچنین آموزش افرادی که در زمینه مسافر کاشانه فعالیت دارند با هماهنگی با سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری را به منظور ارائه خدمات مناسب به گردشگران داخلی و خارجی لازم و ضروری دانست.


مدیر عامل صندوق در پایان از همه همکاران صندوق استان گیلان به منظور برگزاری این مراسم تشکر و قدردانی کرد.
در حاشیه این مراسم، نوراله زاده از 20 غرفه پخت سمنو همراه با عرضه مستقیم محصولات تولیدی محلی با برند روستای اسطلخ جان بازدید نمود و بصورت مستقیم با تولید کنندگان و عرضه کنندگان محصولات به گفتگو پرداخت.
در ادامه برگزاری این جشنواره مراسمات مختلف هنری و  محلی از جمله موسیقی سنتی، رقص محلی، گروه سرود دختران اسطلخ جانی، لافند بازی، اجرای مسابقه و ... برگزار شد.
در ادامه سفر مدیر عامل صندوق به استان گیلان، از طرح مسافر کاشانه خانم بردبار و صنایع دستی عرضه شده در روستای مرزدشت خمام شهرستان رشت نیز بازدید بعمل آمد.