نشریه داخلی نشریه داخلی

نشریات مرتبط نشریات مرتبط

صفحات استانی صفحات استانی

خبر خبر

دکتر نهاوندیان:
تسهیلات صندوق کارآفرینی امید خرد ولی موثر بوده و منجر به شکوفایی استعدادها شده است

دکتر نهاوندیان، رئیس دفتر رئیس جمهوری در مراسم یازدهمین جشنواره معرفی کارآفرینان برتر سال 1395 با اشاره به پرداخت موثر تسهیلات صندوق کارآفرینی امید گفت: تسهیلات صندوق رقم های بزرگ نیست ولی همین تسهیلات خرد موثر بوده و منجر به شکوفایی استعدادها از یک فکر یا ایده شده است.
نهاوندیان کلید پیشرفت را مشارکت مردم دانست و گفت: اگر مردم پای کار تولید ثروت و محو فقر از جامعه آمدند، موفق می شویم.
رئیس دفتر رئیس جمهوری اظهار داشت: لازمه این موضوع، رویکرد مردم محور است. در اقتصاد انچه باید به حرکت در بیاید مردم هستند و دولت موظف است که فضای مناسب را برای حضور مشارکت اقتصادی فراهم سازد.
وی با اشاره به پنج وظیفه دولت گفت: فراهم کردن محیط مناسب به طوری که نگاه بدبینانه باید تغییر کند و محیط مناسبی در مقررات ایجاد شود یکی از این وظایف است.
نهاوندیان ایجاد زمینه مناسب در روابط بین المللی را وظیفه دیگر دولت ها برشمرد که با برجام محقق شد.
به گفته وی، ایجاد زیرساخت ها، توانمندسازی استعدادها، تقویت تشکل های مردمی و رویکرد کمک به محرومان از دیگر وظایف دولت محسوب می شود.
نهاوندیان یادآور شد، در صورتی که بخواهیم فقر زدایی کنیم نباید نگاه صدقه ای داشته باشیم با عزم ملی تا ١٤٠٠ برای محو فقر مطلق تلاش می کنیم.
وی، افرادی که توانایی کار کردن ندارند، افرادی که توانایی کار دارند اما بیکارند و افرادی که توانایی کار دارند و شاغل هم هستند اما درامدهای انان مکفی نیست، را سه گروهی نام برد که در حوزه فقر تعریف می شوند.
نهاوندیان گفت باید تلاش کنیم تولید کالای ایرانی را ارتقاء دهیم تا بتواند جوابگوی کسانی باشد که در فرایند تولید مشارکت دارند.
وی تاکید کرد باید انسجام ملی و نشاط ملی حفظ شود تا بتوان گام های محکم و استوار به سوی آینده بهتر برای همه ایرانیان گام برداشت
وی از دکتر ربیعی، وزیر کار به دلیل رویکرد درست در حوزه اشتغال و رفاه اجتماعی تشکر کرد و گفت: وی توانست چنین رویکرد ارزشمندی را در دولت تسری دهد و شرایط عملی برای رفع فقر و محرومیت بردارد.
برگزاری پنل تخصصی با حضور دکتر منصوری، معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، دکتر نوربخش، مدیرعامل صندوق تأمین اجتماعی، دکتر تقوی نژاد، رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور و دکتر بهرامی، مدیرکل دفتر سرمایه گذاری خارجی وزارت صنعت، معدن و تجارت از دیگر بخش های این همایش بود.