نشریه داخلی نشریه داخلی

نشریات مرتبط نشریات مرتبط

صفحات استانی صفحات استانی

خبر خبر

نوراله زاده در مراسم انعقاد تفاهم نامه همكاري صندوق كارآفريني اميد و مجری طرح ملي گياهان دارويي وزارت جهاد كشاورزي مطرح كرد:
طرح راه اندازي كمپين جايگزيني دمنوش هاي گياهي با چاي

نوراله زاده مديرعامل صندوق كارآفريني اميد در حاشيه انعقاد تفاهم نامه همكاري صندوق با مجری طرح ملي گياهان دارويي وزارت جهاد كشاورزي، از ايجاد كمپين جايگزيني دمنوش هاي گياهي با چاي خبر داد.
مديرعامل صندوق كارآفريني اميد افزود: ضرورت توجه به مصرف بالای چای و انواع دمنوش در فرهنگ مصرف مردم ایران و همچنین تخصیص بخش قابل توجهی از سبد خرید خانوار و تاثیر این کالا در اقتصاد ملی و تولید ناخالص داخلی سبب گرديد اين صندوق طرح تشكيل كمپيني با حضور مسئولين،‌ دانشگاهيان،‌ نخبگان،‌ اصحاب رسانه و عموم مردم را مطرح نمايد كه بزودي جزئيات آن منتشر خواهد شد.  
نوراله زاده يكي از اهداف امضاء اين تفاهم نامه را هم مسير بودن با كمپين ايجادي دانست و افزود: طبق مطالعات مركز پژوهش هاي مجلس قريب به 4 درصد چاي توليدي جهان در ايران استفاده مي گردد و در صورت تغيير ذائقه مصرف كننده از مصرف چاي به دمنوش هاي گياهي علاوه بر توليد ثروت داخلي، زمينه زيادي براي ايجاد اشتغال جوانان فراهم خواهد شد. 
در ادامه، مراسم امضاء تفاهم نامه في مابین نوراله زاده، مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید و پیمان یوسفی آذر، مجری طرح گیاهان دارویی وزارت جهاد کشاورزی برگزار شد.


نوراله زاده هدف از امضاء اين تفاهم نامه را حمايت مالي صندوق در زمینه ساماندهی کشت، فرآوری، بسته بندی، بازاریابی و فروش گیاهان دارویی و داروهای گیاهی برشمرد.
مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید در حاشيه این مراسم با اشاره به ضرورت توجه به مقوله گیاهان دارویی از درآمدزایی و اشتغا‌ل آفرینی بالای این چرخه كشاورزي خبر داد. 
وي اظهار داشت: با توجه به نرخ رشد بالای صنعت گیاهان دارویی در کشورهای پیشرفته به عنوان اقتصادی نوظهور و با عنایت به وجود منابع غنی گیاهان دارویی در ایران و ظرفیت اشتغالزایی مناسب آن در کشت، تولید و فرآوری، بسته بندی و اسانس گیری این گیاهان و همچنین به منظور توسعه اشتغال از طریق حمایت از افراد توانمند و کارآفرین و ایجاد کسب و کارهای ارزش آفرین، این تفاهم نامه با وزارت جهاد کشاورزی منعقد گردید.
وی افزود: هم‌افزایی دو مجموعه، حمایت، ساماندهی و کمک به شکل‌گیری، توسعه، شبکه‌سازی و تقویت حلقه‌های زنجیره ارزش صنعت گیاهان دارویی شامل تولید نهاده، کاشت، داشت، برداشت و فرآوری و همچنین ایجاد واحد‌های خدمات بازار مانند ایستگاه‌های جمع‌آوری و خرید گیاهان دارویی و ایجاد واحد‌های مشاوره و انواع خدمات پشتیبانی مرتبط با این صنعت و ایجاد شبکه فروشگاهی در سراسر کشور، مورد توافق طرفین برای همکاری مشترک خواهد بود. 
یوسفی آذر، مجری طرح گیاهان دارویی وزارت جهاد کشاورزی نیز در ادامه با اشاره به شاخص های اقتصاد مقاومتی نظیر درون زا بودن، برون گرایی، عدالت محور بودن و دانش بنیان بودن، طرح گیاهان دارویی را واجد تمامی این شاخصه ها دانست.
یوسفی آذر اظهار داشت: کشور ما از دیرباز پرچمدار بحث طب و سلامت در دنیا بوده است و بحث گیاهان دارویی نیز دانش بومی ماست و باید بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.