نشریه داخلی نشریه داخلی

نشریات مرتبط نشریات مرتبط

صفحات استانی صفحات استانی

خبر خبر

مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید در گفت‌وگو با فارس خبر داد
طرح راه‌اندازی کمپین جایگزینی دمنوش‌های گیاهی با چای با حمایت صندوق کارآفرینی امید

مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید هدف تفاهم‌ با وزارت جهاد کشاورزی را حمایت مالی صندوق در زمینه ساماندهی کشت، فرآوری، بسته بندی، بازاریابی و فروش گیاهان دارویی و داروهای گیاهی اعلام کرد و گفت: اشتغال زایی هدف اصلی این تفاهم‌ است.
نوراله‌زاده، مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید در حاشیه انعقاد تفاهم نامه همکاری صندوق با مجری طرح ملی گیاهان دارویی وزارت جهاد کشاورزی، در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس از ایجاد کمپین  جایگزینی دمنوش های گیاهی با چای خبر داد.
وی افزود: ضرورت توجه به مصرف بالای چای و انواع دمنوش در فرهنگ مصرف مردم ایران و همچنین تخصیص بخش قابل توجهی از سبد خرید خانوار و تاثیر این کالا در اقتصاد ملی و تولید ناخالص داخلی سبب شد این صندوق طرح تشکیل کمپینی با حضور مسئولین،‌ دانشگاهیان،‌ نخبگان،‌ اصحاب رسانه و عموم مردم را مطرح کند که بزودی جزئیات آن منتشر خواهد شد.  
نوراله زاده یکی از اهداف امضای این تفاهم نامه را هم مسیر بودن با کمپین ایجادی دانست و گفت: طبق مطالعات مرکز پژوهش‌های مجلس قریب به 4 درصد چای تولیدی جهان در ایران استفاده می‌شود و در صورت تغییر ذائقه مصرف کننده از مصرف چای به دمنوش‌های گیاهی علاوه بر تولید ثروت داخلی، زمینه زیادی برای ایجاد اشتغال جوانان فراهم خواهد شد. 
به گزارش فارس، در ادامه، مراسم امضای تفاهم‌نامه بین نوراله زاده، مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید و پیمان یوسفی آذر، مجری طرح گیاهان دارویی وزارت جهاد کشاورزی برگزار شد.
نوراله زاده دیگر هدف امضای این تفاهم‌نامه را حمایت مالی صندوق در زمینه ساماندهی کشت، فرآوری، بسته بندی، بازاریابی و فروش گیاهان دارویی و داروهای گیاهی اعلام کرد و گفت: توجه به نرخ رشد بالای صنعت گیاهان دارویی در کشورهای پیشرفته به عنوان اقتصادی نوظهور و با عنایت به وجود منابع غنی گیاهان دارویی در ایران و ظرفیت اشتغالزایی مناسب آن در کشت، تولید و فرآوری، بسته‌بندی و اسانس‌گیری این گیاهان و همچنین به منظور توسعه اشتغال از طریق حمایت از افراد توانمند و کارآفرین و ایجاد کسب‌وکارهای ارزش آفرین، این تفاهم‌نامه با وزارت جهاد کشاورزی منعقد شد.
وی افزود: هم‌افزایی 2 مجموعه، حمایت، ساماندهی و کمک به شکل‌گیری، توسعه، شبکه‌سازی و تقویت حلقه‌های زنجیره ارزش صنعت گیاهان دارویی شامل تولید نهاده، کاشت، داشت، برداشت و فرآوری و همچنین ایجاد واحد‌های خدمات بازار مانند ایستگاه‌های جمع‌آوری و خرید گیاهان دارویی و ایجاد واحد‌های مشاوره و انواع خدمات پشتیبانی مرتبط با این صنعت و ایجاد شبکه فروشگاهی در سراسر کشور، مورد توافق طرفین برای همکاری مشترک خواهد بود. 
به گزارش فارس، یوسفی آذر، مجری طرح گیاهان دارویی وزارت جهاد کشاورزی نیز در ادامه با اشاره به شاخص های اقتصاد مقاومتی نظیر درون زا بودن، برون گرایی، عدالت محور بودن و دانش بنیان بودن، طرح گیاهان دارویی را واجد تمامی این شاخصه‌ها دانست.
یوسفی آذر افزود: کشور ما از دیرباز پرچمدار بحث طب و سلامت در دنیا بوده است و بحث گیاهان دارویی نیز دانش بومی ماست و باید بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.

http://www.farsnews.com/13960307000778