نشریه داخلی نشریه داخلی

نشریات مرتبط نشریات مرتبط

صفحات استانی صفحات استانی

خبر خبر

تفاهم نامه صندوق کارآفرینی امید، کمیته امداد و زامیاد بمنظور واگذاری ۵ هزار دستگاه خودرو به مددجویان

نوراله زاده، مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید صبح امروز در مراسم انعقاد تفاهم نامه همکاری سه جانبه صندوق کارآفرینی امید، کمیته امداد امام خمینی(ره) و شرکت خودرورسازی زامیاد اظهار داشت:  این تفاهمنامه برای ایجاد اشتغال و کسب درآمد پایدار برای 5 هزار خانوار تحت پوشش کمیته امداد اجرایی می شود.
نوراله زاده ضمن ابراز خرسندی از همکاری در این طرح گفت: رسالت کمیته امداد حمایت از طبقه اجتماعی کمتر برخوردار است و خوشحالیم که در کنار پروژه توانمندسازی مددجویان تحت پوشش این نهاد در سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال به رونق تولیدات داخلی و اشتغال جوانان نیز کمک می کنیم.
وی افزود: با اجرای این طرح به طور غیر مستقیم از مجموعه گسترده خودروسازی داخلی و همچنین زنجیره توزیع خدمات در بخش پایین دستی نیز حمایت می شود.
مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید با بیان اینکه 150 میلیارد تومان ارزش مالی این توافق نامه است، افزود: از این میزان مبلغ 50 میلیارد تومان آن را کمیته امداد در صندوق سپرده گذاری کرده و صندوق خودروها را به خانواده‌های تحت حمایت کمیته امداد با تسهیلات قرض‌الحسنه و کارمزد 4 درصد می‌دهد که اقساط آن 60 ماهه و بازپرداخت آن پس از 4 ماه تنفس خواهد بود.


نوراله زاده افزود: مددجویان برای دریافت این خودروها نیاز به ضمانت‌نامه‌های خاصی ندارند و سند خودرو به عنوان ضمانت در رهن صندوق قرار می گیرد و مددجویان فقط با اعطای یک برگه چک می‌توانند خودروی خود را تحویل بگیرند.
سید پرویز فتاح، رئیس کمیته امداد امام خمینی نیز با بیان اینکه  برای تامین هر خودرو، 90 درصد ارزش آن را صندوق کارآفرینی امید تسهیلات پرداخت می‌کند و 10 درصد ما بقی نیز سهم آورده مددجویان کمیته امداد است، افزود: در صورتیکه فردی نتواند سهم 10 درصد خود را بپردازد، این مبلغ توسط کمیته امداد و به صورت وام قرض الحسنه در اختیار فرد مددجو قرار می گیرد.
وی با اشاره به اینکه حداقل ارزش این خودروها بین  30 تا40 میلیون تومان است، گفت: سه نوع خودروی وانت در این برنامه تولید خواهد شد و به نظر می‌رسد طی دو سال پس از رونق گرفتن کار و اشتغال این افراد، از پوشش کمیته امداد خارج شوند.


رئیس کمیته امداد گفت: این برنامه برای مددجویان مناطق محروم و دورافتاده و روستایی اجرا می‌شود، بنابراین این تعداد خودرو در شهرها استفاده نخواهد شد.
فتاح افزود: این 5 هزار خودرو که تا شهریور ماه تولید و تحویل مددجویان داده می‌شود، ظرفیت اشتغال زیادی را فراهم می‌کند.
حمیدی، مدیرعامل شرکت خودروسازی زامیاد هم در این مراسم  کار کمیته امداد را حفظ کرامت انسانی و ایجاد حرمت برای مددجویان تحت حمایت عنوان کرد و آمادگی خو را جهت هرگونه همکاری لازم برای حمایت از مددجویان کمیته امداد اعلام کرد.