نشریه داخلی نشریه داخلی

نشریات مرتبط نشریات مرتبط

صفحات استانی صفحات استانی

خبر خبر

برگزاري جشنواره تجليل از کارآفرينان برتر حوزه کسب و کارهاي خرد و کوچک در استان خراسان شمالی

جشنواره تجلیل از کارآفرینان برتر حوزه کسب و کارهای خرد و کوچک با حضور نماینده ولی فقیه در استان، معاون استاندار، مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان، دیگر مدیران ارشد استانی و مدیر و کارکنان صندوق استان، کارآفرینان برتر حوزه کسب و کارهای خرد و کوچک و فعالان اقتصادی استان که از صندوق کارآفرینی امید تسهیلات دریافت کرده اند، برگزار شد. 
خوش قامت، مدیر صندوق استان در ابتدا ضمن ارائه گزارشی میزان تسهیلات پرداخت شده به کارآفرینان در دولت تدبیر و امید در حوزه های مشاغل خانگی، خوداشتغالی، کارفرمایی، کارآفرینی، برند و پشتیبان را 880 میلیارد ریال عنوان کرد.
مدیر صندوق استان اظهار داشت: برای اولین بار ایده طرح روستای بدون بیکار توسط صندوق کارآفرینی امید در سطح کشور مطرح شد و صندوق استان نیز این طرح را در سال جاری اجرایی خواهد کرد.
خوش قامت ادامه داد در این طرح پنج روستایی که قابلیت تبدیل شدن به روستای بدون بیکار در سطح استان را دارند شناسایی و پرداخت تسهیلات به کلیه افراد بیکار آن روستا انجام خواهد گرفت.
وی طرح های تولیدی را اولویت اول صندوق بیان داشت و اظهار داشت: تفاهم نامه های بسیاری از سوی صندوق با نهادهای اجرایی استان منعقد شده است و با توجه به وضعیت جغرافیایی و آب و هوای استان تفاهم نامه شیلات بمنظور پرداخت تسهیلات به پرورش ماهی های سردآبی ، تفاهم نامه بوم گردی بمنظور تجهیز و نوسازی اقامتگاههای بوم گردی ، تفاهم نامه معاونت امور زنان و بانوان بمنظور توانمند سازی بانوان ، تفاهم نامه سازمان زندانها بمنظور توانمندسازی مددجویان به جد در دستور کار امسال قرار دارد.
مدیر صندوق کارآفرینی امید در ادامه صحبت های خود به تشریح برنامه ها و اولویت صندوق در سال جاری پرداخت.
 حجت الاسلام و المسلمین یعقوبی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بجنورد نیز به اهداف نامگذاری امسال توسط مقام معظم رهبری به سال اقتصاد مقاومتی ، تولید و اشتغال  اشاره نمود و  افزود: دغدغه اصلی مردم مسئله اشتغال است و تلاش ها و اقدامات صندوق در  جهت تحقق این امر مهم قابل تقدیر است.
 نماینده ولی فقیه در استان تسیهلات صفر درصدی صندوق در مناطق محروم و مرزی را گام مهم و کمک قابل تحسین به این قشر زحمت کش و غیور مرزنشین عنوان کرد و ادامه داد سنت قرض الحسنه بر اساس آیات و احادیث دارای اجر و معنویت بسیار می باشد.
 نوری مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان  نیز اشاره ای بر اقدامات مثبت صندوق در رفع مشکل اشتغال استان در دولت تدبیر و امید  داشت و از اقدامات صندوق کارآفرینی امید تقدیر و تشکر نمود.
در حاشیه این مراسم 2 نفر از کارآفرینان به تشریح نحوه چگونگی فعالیت های خود پرداختند و در پایان از 10 نفر از کارآفرینان برتر سطح استان قدردانی شد و مقرر گردید به هر یک مبلغ 1000 میلیون ریال تسهیلات قرض الحسنه پرداخت گردد.