نشریات مرتبط نشریات مرتبط

نشریه داخلی نشریه داخلی

صفحات استانی صفحات استانی

خبر خبر

توليد عروسک هوشمند و سخنگوی ملی براي اولين بار در ايران توسط مبتکر يزدي با حمايت صندوق کارآفريني اميد استان يزد
توليد عروسک هوشمند و سخنگوی ملی براي اولين بار در ايران توسط مبتکر يزدي

 

تولیداین عروسک هوشمند وسخنگو  که هزینه های مطالعاتی وتحقیقاتی بسیار زیادی به همراه داشته توسط آقای حاجی حسینی انجام شده و باحمایت مالی  صندوق کارآفريني اميد استان يزد به تولیدانبوه رسیده است.

مشخصات وام گیرنده و طرح :

آقای حسین حاجی حسینی نسب مالک طرح عروسک خاله مامایار در سال 95 مبلغ 500.000.000 ریال تسهیلات  قرض الحسنه اشتغال کارفرمایی جهت اجرای طرح تولید عروسک سخنگوی خاله مامایار دریافت نموده است. عروسک خاله مامایار اولین عروسک هوشمند ملی می باشد که سخنگو بوده و مطابق با الگوهای ایرانی تولید و مناسب برای کودکان 6 ماهه تا 7 سال می باشد و دارای گواهینامه ثبت علامت و گواهینامه ثبت طرح اسباب بازی و سرگرمی می باشد.

 

محل اجرای طرح:

طرح فوق واقع در یزد- میدان کاج – خیابان کاج – پلاک 9 شامل دفتر مرکزی ( بخش های مدیریت، مالی، حقوقی، فروش، مشاوره) و همچنین قسمت بسته بندی و پخش می باشد.

 

اشتغالزایی:

این طرح پس از اجرا توانسته است برای 22 نفر بصورت مستقیم ایجاد اشتغالزایی نماید که شامل مدیر مالی، مدیر فروش، مدیر حقوقی و مدیر رسانه و گرافیک بوده و تعداد 15 نفر نیز در قسمت مشاوره بصورت 2 شیفت از ساعت 8 صبح تا 8 شب مسئولیت مشاوره مجازی و پاسخگویی صوتی و نوشتاری  به پیامهایی را دارند که از طریق اپلیکیشن مربوطه به واحد فوق ارسال گردیده است.همچنین در قسمت بسته بندی و توزیع تعداد 3 نفر وظیفه آماده سازی و بسته بندی را بعهده دارند.

 

بازاریابی و فروش:

در حال حاضر ماهیانه تعداد 5000 عروسک درواحد آماده سازی و بسته بندی و پخش آماده و جهت فروش به استانهای تهران، اصفهان، کرمان، فارس و یزد ارسال و توزیع می گردد. با توجه به اینکه از ابتدا هدف از تولید عروسک فوق توزیع و پخش درکل کشور و سپس  ارسال به دیگر کشورها می باشد در صورت وجود سرمایه می توان ظرفیت تولید را به 10.000 واحد در ماه افزایش و به استانهای بیشتری

 

جهت فروش در اسباب فروشی ها و نمایندگی ها ارسال نمود که در صورت افزایش تولید به این تعداد واحد برای 10 الی 15 نفر بصورت مستقیم در قسمت بسته بندی و مشاوره و همچنین بدلیل وابستگی به مشاغلی  چون کارتن سازی، پارچه فروشی، الکترونیک ، فوم سازی بصورت غیر مستقیم  برای اینگونه مشاغل نیز افزایش اشتغالزایی دارد.

 

مزیت های طرح:

نظر به اینکه عروسک خاله مامایار اولین عروسک هوشمند و سخنگوی ملی می باشد که همراه با اپلیکیشن بوده و در تولید آن به خواسته های کودکان و والدین توجه گردیده است به سرعت می تواند مورد قبول کودکان قرار گرفته و جای خود را در بازار ایران باز و جایگزین عروسک های فانتزی وارداتی گردد؛ از طرفی نیز با توجه به اینکه طرح عروسک خاله مامایار برای 45 طبقه دیگر از کالاها و خدمات مانند انواع  لباس و پوشاک، انواع خوراکی کوکان، تجهیزات سیسمونی، انواع شامپو وشوینده بچه و غیره تقاضای ثبت اختراع گردیده است تولید کالاها و اسباب بازی های دیگر با برند خاله مامایار می تواند مورد استقبال کودکان و والدین آنها قرار گیرد.