نشریه داخلی نشریه داخلی

نشریات مرتبط نشریات مرتبط

صفحات استانی صفحات استانی

خبر خبر

افتتاح فروشگاه محصولات عفاف و حجاب با حمایت مالی صندوق کارآفرینی امید استان بوشهر

فروشگاه عرضه محصولات و تولیدات پوشاک عفاف و حجاب با حمایت مالی صندوق کارآفرینی امید و با حضور آیت اله خزاعی رئیس بخش عفاف و حجاب کشور، آیت اله صفایی بوشهری نماینده ولی فقیه و امام جمعه استان بوشهر و تنی چند از فرماندهان و مسئولین ارشد سپاه، مدیر صندوق کارآفرینی امید استان و مدیر کل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی در روز ملی عفاف و حجاب در شهرستان بوشهر افتتاح گردید.
در این فروشگاه تمامی تولیدات در زمینه پوشش و حجاب اسلامی با طرح های جدید با الگو برداری اسلامی و در مدلهای مختلف عرضه و به نمایش گذاشته شدند.
حجت الاسلام والمسلمین آیت اله صفایی بوشهری با اشاره به اینکه حجاب یکی از خروجی‌های عفاف به شمارمی رود، گفت: کسی که عفیف شود، به خاطر این‌ که از پشتوانه اعتقادی مستحکمی برخوردار می‌شود، همواره در راه حفظ حجاب جدیت بیشتری دارد.
وی افزود: ما بایستی ساختارها و برنامه‌های عفاف و حجاب را از منابع دینی، نظیر قرآن و نهج‌البلاغه استخراج کنیم تا فعالیت‌ هایمان دراین حوزه نمود بیشتری داشته باشد.
ایشان دراین مراسم برتقویت ارزش‌های دینی و جلوگیری از تضعیف آن‌ها تأکید کرد و گفت: هر چه ارزش‌های دینی را تقویت کنیم، خدمت در جامعه توسعه می‌یابد.
وی گفت: باید به گونه‌ای برنامه‌ریزی کرد که درجامعه مطالبه ترویج عفاف و حجاب به وجود بیاید و همه مردم در این حوزه دغدغه‌مند شوند.
آیت اله خزائی نیز با بیان اینکه زنان در انقلاب اسلامی نقشی فعال داشته و دارند خاطرنشان کرد: اسلام و انقلاب اسلامی به حضور زنان در جامعه و فعالیت‌های آنها توجه ویژه دارد، به گونه‌ای که از پیروزی انقلاب تا کنون بانوان در عرصه‌های مختلف فعالیت‌های عمیق و منسجمی داشته اند.
وی با تشریح وضعیت کنونی عفاف و حجاب در کشور نیز ابراز کرد: وضعیت کنونی جامعه در حوزه عفاف و حجاب مطلوب می باشد و دلیل این مدعا نیز حضور فعال و ارزشمند زنان در برنامه‌هایی چون اعتکاف، راهپیمائی روز قدس، مراسم احیا و شب زنده داری‌ها، محافل قرآنی و مذهبی در سطح جامعه است.
مرتضی شهبازی مدیر صندوق کارآفرینی امید نیز با تشریح نقش حجاب در رشد و تعالی بانوان اظهار داشت: همه می‌دانیم که حجاب محدودیت نیست، بلکه مصونیتی است که زمینه رشد و تعالی بانوان در ابعاد مختلف را فراهم می‌سازد.
ایشان با بیان اینکه حجاب یکی از جنجالی ترین مسائل دنیای امروز است ابراز کردند: علیرغم تصور برخی که پوشش را برای زنان دست و پاگیر و محدودیت دانسته و آن را برخلاف آزادی قلمداد و عنوان حمایت از حقوق زن مطرح می نمایند، حجاب از نظر شرع اسلام محدودیت نیست بلکه مصونیت است که با توجه به مجموع عوامل به نفع زنان و جامعه است و نه تنها دست و پاگیر نیست و تضادی با آزادی ندارد بلکه زنان در عین حفظ پوشش اسلامی، می توانند برترین فعالیت های اجتماعی را داشته باشند و در چارچوب آزادی های صحیح و مقبول از حق آزادی خود بهره مند گردند.
وی با اعلام حمایت صندوق از طرح های مشابه اینچنینی اظهار داشت: نقش الگو برداری و استفاده از طرح ها و الگوهای جدید در جذب متقاضیان بسیار مهم می باشد و بی الگویی باعث بی هدفی و نهایت شکست در ادامه فعالیت می شود. بایستی با تولیدات باکیفیت و مناسب از لحاظ ظاهری و طراحی الگوهای مناسب در قالب فرهنگ جامعه، بانوان را به استفاده بیشتر از حجاب و پوشش اسلامی تشویق کرده و به رشد آن در جامعه کمک کنیم.