نشریه داخلی نشریه داخلی

نشریات مرتبط نشریات مرتبط

صفحات استانی صفحات استانی

خبر خبر

با حضور مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید برگزار شد:
نشست مشترک مدیران ستادی و استانی صندوق

به منظور تبیین سیاست‏ های صندوق در چهارساله دوم دولت تدبیر و امید و گفت و شنود راه کارهای پیشنهادی، نشستی با حضور مدیرعامل، معاونین و مدیران ستادی و استانی صندوق کارآفرینی امید، در محل ستاد این صندوق برگزار شد.
در ابتدای این نشست نوراله زاده مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید ضمن تبریک فرارسیدن هفته دولت، یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر را گرامی داشت.
نوراله زاده با اشاره به عملکرد صندوق در طول دولت تدبیر و امید این عملکرد را بسیار درخشان ارزیابی کرد و افزود: عملکرد صندوق کارآفرینی امید در حوزه پرداخت تسهیلات قرض الحسنه ازدواج و اشتغال در چهار سال گذشته رشد چمشگیری داشته بطوری که قابل قیاس با دوران قبل از آن نمی باشد.
مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید با اشاره به پرداخت 700 هزار فقره تسهیلات قرض الحسنه در حوزه های اشتغال، ازدواج و تسهیلات ضروری در طول حیات چهارساله دولت، بیان داشت: این میزان پرداختی در شرایطی حاصل شد که صندوق از نظر نیروی انسانی رشدی نداشته و منابع مالی جدیدی نیز به آن تزریق نشده است و تنها از راه مدیریت نقدینگی موفق به ثبت رکورد این تعداد تسهیلات پرداختی شده است.
وی تعداد تسهیلات پرداختی در پنج ماه نخست سال جاری را 49 هزار فقره برشمرد و افزود: این تعداد تسهیلات پرداختی در مقایسه با مدت مشابه خود در سال گذشته نیز از رشد قابل توجه ای برخوردار بوده است که این نشاندهنده حرکت صحیح صندوق در مسیر برنامه های خود می باشد.
نوراله زاده ضمن قدردانی از عملکرد مدیران استانی افزود: عملکرد صندوق در استان ها و شهرستان ها به نحوی بوده که برایند آن در سطح ملی اثرگذار شده است چنانکه برای نخستین بار در طول دوران فعالیت صندوق در کلیه قوانین کشوری همچون قانون اختصاص یک و نیم میلیارد دلار از منابع صندوق توسعه ملی برای اشتغال روستایی و قانون بودجه سال گذشته نام صندوق بعنوان یکی از عاملین اصلی آورده شده است.
مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید در پایان با تاکید بر ضرورت پیگیری جدی معوقات، از مدیران ستادی و استانی خواست تا سیاست های کاهش معوقات را عملیاتی و منابع جذب شده از این محل را به پرداخت تسهیلات اشتغال اختصاص دهند.
در ادامه این نشست پرسش و پاسخ مدیران ستادی و استانی از مدیر عامل صندوق در خصوص برنامه های جدید صندوق در دولت دوازدهم برگزار شد.