نشریه داخلی نشریه داخلی

نشریات مرتبط نشریات مرتبط

صفحات استانی صفحات استانی

خبر خبر

با حمایت مالی صندوق کارآفرینی امید و حضور مدیرعامل این صندوق برگزار شد.
اولین جشنواره ملی فرهنگی و ورزشی روستا

اولین جشنواره ملی فرهنگی، ورزشی روستا، با حمایت مالی صندوق کارآفرینی امید و با حضور 960 شرکت کننده از سراسر کشور، در ورزشگاه ملت شاهین شهر استان اصفهان برگزار شد.


ورزشگاه ملت شاهین‌شهر، شاهد حضور ورزشکاران روستایی بود که در افتتاحیه نخستین جشنواره ملی فرهنگی ورزشی روستا، از سراسر کشور گرد هم آمده بودند.
نخستین جشنواره ملی، فرهنگی، ورزشی روستا، جام ریاست جمهوری، با حضور 960 ورزشکار در دو بخش مردان و زنان از 31 استان کشور و با هدف توجه بیشتر به مناطق روستایی و معرفی فرهنگ و سنن و رشته های ورزشی بومی محلی به مدت دو روز در ورزشگاه ملت شاهین شهر برگزار شد.
 نوراله زاده مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید به همراه اصحابی معاون ساماندهی و توانمندسازی و شهرکی مدیر صندوق استان اصفهان، از مدعوین این جشنواره بودند. اجرای موسیقی محلی توسط 12 گروه هنری از اقوام مختلف ایران و حضور چهره های هنری و سخنرانی مقامات ملی و استانی از جمله برنامه های اجرا شده در آیین افتتاح رسمی این جشنواره بود.


در این جشنواره ورزشکاران زن و مرد از سراسر کشور در بازی های بومی محلی هفت سنگ، دال پلان، چوب کشی، تیر و کمان دستی، لی لی، دوز، گانیه و کشتی محلی به مدت 2 روز به رقابت پرداختند و در پایان در بخش آقایان، ورزشکاران استان همدان با کسب 15 امتیاز اول شدند و تیم های کهگیلویه و بویراحمد با 14 و اصفهان با 11 امتیاز به ترتیب رده های دوم و سوم را کسب کردند.
در بخش بانوان نیز، تیم استان فارس با 12 امتیاز به قهرمانی دست یافت، زنجان با 8 امتیاز به مقام نایب قهرمانی رسید و تیم های ایلام و البرز هر یک با 7 امتیاز به طور مشترک در جایگاه سوم قرار گرفتند.
در حاشیه این جشنواره، نمایشگاهی از تولیدات روستایی که عمدتاً با حمایت صندوق کارآفرینی امید اجرائی شده  بودند نیز برگزار گردید.