نشریه داخلی نشریه داخلی

نشریات مرتبط نشریات مرتبط

صفحات استانی صفحات استانی

خبر خبر

همزمان با هفته دولت صورت گرفت؛
بازدید مدیرعامل صندوق از واحد بزرگ تولید جوجه یک روزه روستای دوربن خاش با 45 میلیارد ریال تسهیلات

نوراله زاده، مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید در سفر به شهرستان های مرزی استان سیستان و بلوچستان جهت کلنگ زنی و افتتاح چندین طرح تولیدی به مناسبت هفته دولت از روند اجرایی طرح مشارکتی تولید جوجه یک روزه در شهرستان خاش بازدید بعمل آورد. 
واحد بزرگ تولید جوجه یک روزه روستای دوربن خاش با 45 میلیارد ریال تسهیلات صفر درصد از محل صندوق کارآفرینی امید در حال راه اندازی می باشد و با مشارکت 230 خانوار، ظرفیت تولید بیش از 18 میلیون قطعه جوجه در سال را دارد.
مدیر عامل صندوق طی این سفر با استاندار سیستان و بلوچستان و تنی چند از مدیران اقتصادی استان دیدار و گفتگو کرد.
در این دیدار ابتدا دینارزهی، مدیر صندوق کارآفرینی امید استان به ارائه گزارش عملکرد صندوق پرداخت و اظهار داشت: پرداخت تسهیلات اشتغال صندوق در5 ماهه اول سال 96 نسبت به مدت مشابه سال 95 دو برابر رشد داشته است.
وی همچنین از اخذ مجوز جهت افتتاح 7 دفتر صندوق در شهرستانهای استان خبر داد.
استاندار سیستان و بلوچستان نیز در پایان از عملکرد موفق صندوق در حمایت از کسب و کارهای خرد و کوچک قدردانی کرد.


مدیر عامل صندوق در ادامه این سفر با همراهی معاون امور عمرانی استانداری، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و تنی چند از مدیران و مسئولین استانی از خطوط تولید صنایع نساجی و پوشاک، واقع در شهرک صنعتی زاهدان بازدید به عمل آورد.
در این بازدید نورا، رییس هیئت مدیره گروه تولیدی هامون بافت گفت: کارخانه صنعتی هامون بافت زاهدان روند توسعه و رشد خود را از سال 95 آغاز نموده و ظرفیت اشتغال این واحد 200 نفر در فاز اول می باشد و در فازهای بعدی تا 500 نفر قابل افزایش است.
وی افزود: این کارخانه که توسط سرمایه گذاری بومی استان به بهره برداری رسیده، سالانه بیش از 500 هزا قطعه پوشاک شامل انواع البسه نظامی، سازمانی و انواع لباس های دیگر تولید می کند.
در پایان مدیرعامل صندوق ضمن ارائه پیشنهادات و راهکارهای لازم در خصوص تولید و بازاریابی، در خصوص حمایت صندوق از طرح های مذکور اعلام آمادگی کرد.


نوراله زاده در ادامه از نمایشگاه و بازارچه دائمی عرضه محصولات صنایع دستی زاهدان با 100 غرفه بازدید و با جمعی ازکارآفرینان و تولید کنندگان صنایع دستی استان گفتگو کرد.
وی ضمن تجلیل از هنر ارزنده هنرمندان این منطقه عمده مشکلات محصولات تولیدی را عدم بسته بندی مناسب، عدم تلفیق سوزن دوزی استان با محصولات تولیدی دیگر و آشنا نبودن تولید کنندگان با نحوه بازاریابی و صادرات محصولات تولیدی دانست.


مدیرعامل صندوق در بازدید از کارگاه سوزن دوزی و تولید لباس محلی حاشیه شهر زاهدان نیز مشکلات این کارگاه ها را عدم آشنایی با بازار و نحوه فروش محصولات تولیدی دانست و افزود: در صورتی که سمن ها و پشتیبانان مشاغل خانگی نسبت به اشتغال بانوان این منطقه اقدام نمایند از حمایت های ویژه صندوق برخوردار خواهند شد.


مراسم کلنگ زنی طرح مشارکتی سردخانه و بسته بندی خرما در منطقه صفر مرزی بخش جالق شهرستان سراوان و طرح بزرگ تولید و فرآوری و بسته بندی خرما در روستای غفور آباد سراوان نیز از دیگر طرح هایی بود که با حضور مدیرعامل صندوق و همراهی تعدادی از مسئولین استانی و شهرستانی برگزار شد.
گفتنی است این طرح  مشارکتی سردخانه و بسته بندی خرما با مشارکت 25 خانوار و با پرداخت مبلغ 6 میلیارد ریال تسهیلات صفر درصد در نقطه صفر مرزی توسط شرکت تعاونی یاقوت بلوچستان با حداکثر 7 ماه دیگر به بهره برداری می رسد.


 طرح تولید و فرآوری و بسته بندی خرما در روستای غفورآباد نیز با پرداخت مبلغ 46 میلیارد ریال تسهیلات صفر درصد جهت ایجاد کارخانه تولید فرآوری، بسته بندی خرما راه اندازی خواهد شد.
این طرح با مشارکت 250 خانوار روستایی در سال 95 به صندوق ارائه و پس از بررسی های کارشناسی پرداخت مبلغ 46 میلیارد ریال به صورت صفر در صد مصوب گردید.
در این مراسم درازهی نماینده مردم سراوان، سیب سوران و مهرستان در مجلس شورای اسلامی ضمن خیر مقدم به مدیرعامل صندوق، عنوان نمود: صندوق در سال جاری چندین طرح مشارکتی بزرگ در استان که اولویت اصلی منطقه هستند را مورد حمایت قرار داده است و از مدیرعامل صندوق بابت دومین حضور وی در سال جاری در حوزه انتخابی خود و همچنین ارائه مجوز تاسیس دفتر صندوق در شهرستان مهرستان قدردانی کرد.
مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید نیز ضمن ارائه رهنمودهای لازم فرآوری خرما و تولید انواع محصولات مانند شیره خرما، کیک و شکلات خرمایی و... همچنین بسته بندی مناسب و ارائه به موقع آن به بازار را باعث ایجاد ارزش افزوده در منطقه دانست.
وی محصولات خرمای استان را به عنوان یکی از بهترین خرماهای تولیدی کشور دانست و اظهار امیدواری کرد با راه اندازی این واحد تولیدی زمینه صادرات محصولات فرآوری شده خرما فراهم گردد.