نشریه داخلی نشریه داخلی

نشریات مرتبط نشریات مرتبط

صفحات استانی صفحات استانی

خبر خبر

همزمان با گرامیداشت هفته دولت طرح های اشتغالزایی صندوق کارآفرینی امید در شهرستان های استان کهگیلویه و بویراحمد افتتاح شد

همزمان با گرامیداشت هفته دولت در شهرستان کهگیلویه با حضور مدیر صندوق کارآفرینی امید استان، فرماندار شهرستان کهگیلویه و تعدادی از مسئولین استانی و شهرستانی سه طرح سردخانه و فروشگاه موادغذایی، مرکز آموزشICDL   و آژانس بیسیم  به نمایندگی از 66 طرح اشتغالزایی در این شهرستان افتتاح گردید.
حسن پور، مدیر صندوق کارآفرینی امید استان ضمن گرامیداشت هفته دولت خاطر نشان نمود افتتاح این سه طرح به نمایندگی از 66طرح اشتغالزایی با حمایت صندوق کارآفرینی امید و با اعتباری بالغ بر 12میلیارد و 390 میلیون ریال می باشد.


در ششمین روز از هفته دولت به تلاش صندوق کارآفرینی امید، 3طرح به نمایندگی از 11طرح اشتغالزا در شهرستان چرام افتتاح گردید.
در این مراسم که با حضور معاون مدیر صندوق کارآفرینی امید استان، فرماندار شهرستان چرام و جمعی از مسئولین شهرستانی برگزار شد سه طرح  تاکسی بیسیم، مهدکودک و فروشگاه خدمات کشاورزی(سموم-کود و بذور)  به نمایندگی از 11طرح با اعتباری بالغ بر دو میلیارد و 100میلیون ریال افتتاح گردید.


در هفتمین روز از هفته دولت به همت صندوق کارآفرینی امید، 3طرح به نمایندگی از 22 طرح اشتغالزا در شهرستان دنا افتتاح گردید.
در این آیین که با حضور مدیر صندوق کارآفرینی امید استان، فرماندار شهرستان دنا وجمعی از مسئولین شهرستانی برگزار شد سه طرح  بوم گردی، نانوایی و پمپاز آب کشاورزی به نمایندگی از 22 طرح با اعتباری بالغ بر پنج میلیارد ریال افتتاح گردید.
مدیر صندوق کارآفرینی امید استان با اشاره به اینکه طرح های افتتاحی امروز بیشتر تولیدی بوده است خاطر نشان کرد، رسالت صندوق کارآفرینی امید استان بر حمایت از طرح هایی با اشتغال زایی بالا می باشد.
حسن پور با بیان اینکه این طرح ها برای 28نفر اشتغال مستقیم و 50 نفر به صورت غیر مستقیم اشتغال ایجاد کرده است افزود: با توجه به موقعیت گردشگری شهرستان دنا و اینکه یکی از رویکرد های صندوق کارآفرینی امید حمایت از طرح های بوم گردی و روستا گردی می باشد از این طرحهای اشتغال زا و کارآفرین استقبال و حمایت می کنیم و امیدواریم شاهد پیشرفت و اشتغال بیشتر در شهرستان دنا باشیم.


در پنجمین روز از هفته دولت به همت صندوق کارآفرینی امید استان طرح تولید چیپس وگرانول از لاستیک های مستعمل انواع خودرو برای نخستین بار در یاسوج افتتاح شد.
در این آیین که مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی استانداری کهگیلویه و بویراحمد، فرماندار شهرستان بویراحمد، مدیر صندوق کارآفرینی امید استان، مدیرکل محیط زیست استان وجمعی از مسئولان استانی و شهرستانی حضور داشتند مدیر صندوق کارآفرینی امید کهگیلویه و بویراحمد گفت: طرح تولید چیپس وگرانول از لاستیک مستعمل انواع خودرو برای اولین بار در استان در زمینی به مساحت سه هزار متر مربع و با سرمایه گذاری یک میلیارد ریال با اشتغال زایی مستقیم ۱۴ نفر بطور مستقیم به بهره برداری رسید.
حسن پور گفت: با اجرای این طرح روزانه ۱۰تن لاستیک مستمعل بازیافت و برای کارخانجات لاستیک سازی یزد، اصفهان و تهران به عنوان مواد اولیه صادر می شود.
حسن پور ظرفیت سالانه این طرح را ۳۰هزار تن عنوان کرد وگفت: با اجرای این طرح لاستیک های مستعمل که در طبیعت ومحیط زیست رها می شوند جمع آوری وبعد از بازیافت به عنوان خوراک کارخانه های لاستیک سازی به استانهای  یزد وتهران ارسال خواهد شد.
وی رویکرد صندوق کارآفرینی امید را حمایت از طرح های تولید محور با نگاه به بازار مصرف دانست واظهار داشت: این صندوق آماده کمک به کسب کارهای خرد وکوچک و فعالیتهای کارآفرینانه برای ایجاد اشتغال در جامعه است.
نظری فرماندار شهرستان بویراحمد نیز حمایت از چنین طرحهایی را ضروری دانست وگفت: این طرح علاوه برحل مشکلات زیست محیطی بستر خوبی برای اشتغالزایی جوانان در جامعه است و دولت ازچنین طرحهایی حمایت خواهد کرد.
همچنین در ششمین روز از هفته دولت به همت صندوق کارآفرینی امید، طرح تولید مبلمان و باشگاه بدنسازی ویژه بانوان برای نخستین بار در شهرستان بهمئی افتتاح شد.
در این آیین که با حضور مدیر صندوق کارآفرینی امید استان، فرماندار شهرستان بهمئی وجمعی از مسئولین شهرستانی برگزار شد دو طرح  باشگاه بدنسازی ویژه بانوان و تولید مبلمان با قابلیت چرخه تولید از ابتدا تا انتها در همان شهرستان، به نمایندگی از 13 طرح با اعتباری بالغ بر سه میلیارد 960 میلیون ریال برای نخستین بار افتتاح گردید.
طی این مراسم فرماندار بهمئی با اهداء لوحی به مدیر صندوق استان ضمن تقدیر ویژه از حمایت های این صندوق در جهت اشتغالزایی و رفع بیکاری، شهرستان بهمئی را یکی از شهرستانهایی برشمرد که دارای نرخ بالای بیکاری می باشد و اظهار امیدواری کرد که با توجه به اینکه دراین شهرستان هیچگونه صنعتی وجود ندارد و تنها با حمایت و رونق مشاغل خرد و کوچک در آن میتوان اشتغالزایی کرد، نقش صندوق کارآفرینی امید را خیلی مهم و مؤثر برشمرد.
حسن پور نیز ضمن ارائه گزارشی از عملکرد صندوق این شهرستان در دولت تدبیرو امید بر تعامل و همکاری نهادها و سازمانهای مرتبط با امر اشتغال تأکید و اظهار داشت: صندوق کارآفرینی امید در جهت رفع بیکاری این شهرستان از هیچ کوشش دریغ نخواهد ورزید.
صعود کارکنان صندوق کارآفرینی امید استان کهگیلویه و بویراحمد به قله ۴۴۰۰متری دنا نیز از دیگر اقدامات صورت گرفته به مناسبت گرامیداشت هفته دولت بود.