نشریه داخلی نشریه داخلی

نشریات مرتبط نشریات مرتبط

صفحات استانی صفحات استانی

خبر خبر

مدیر عامل صندوق کارآفرینی امید بهمراه اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با فعالان اقتصادی شهرستان بیجار دیدار کرد

نوراله زاده، مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید در سفر خود به استان کردستان بهمراه اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس، از شهرک های صنعتی بیجار و حسن آباد یاسوکند بازدید و همچنین با فعالان اقتصادی و تولید کنندگان این شهرستان دیدار و گفتگو کرد.
نوراله زاده همچنین در نشست مشترک اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی که با حضور نماینده مردم بیجار، مدیران و فعالان اقتصادی این شهرستان برگزار شد، حضور یافت.
پورابراهیمی، رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس در این نشست با اشاره به نتایج بازدید از معادن و شهرک صنعتی بخش حسن آباد و شهر بیجار اظهار داشت: لازم است ساماندهی صنایع معدنی و واحدهای کوچک تولیدی در این شهرستان بطور جدی پیگیری و برنامه ریزی شود و بعنوان یکی از اولویت‌های این شهرستان مدنظر برنامه ریزان اقتصادی و معادن کشور قرار گیرد.
وی اظهار داشت: حدود 30واحد تولیدی نیمه فعال و راکد در این شهرک صنعتی وجود دارد که با مشکلات نقدینگی و سرمایه در گردش درگیر هستند و واحدهایی که فعالیت آنها توجیه اقتصادی داشته باشند، باید مورد حمایت قرار گیرند.
پورابراهیمی ادامه داد: کمیسیون اقتصادی در خصوص حمایت از کشاورزان کارهای خوبی از جمله برداشت از صندوق توسعه ملی برای پرداخت تسهیلات اشتغالزایی با بهره حدود 6 درصد و بخشودگی جریمه دیرکرد وام های معوقه تا مبلغ یک میلیارد ریال مد نظر دارد که می تواند مشوق خوبی برای این قشر فعال اقتصادی و کشاروزی باشد.
شهرستان بیجار با پنج شهر، حدود 180روستای دارای سکنه و داشتن بیشترین وسعت جغرافیایی در شرق استان کردستان واقع شده است.