نشریه داخلی نشریه داخلی

نشریات مرتبط نشریات مرتبط

صفحات استانی صفحات استانی

خبر خبر

با حضور وزير کار و مديرعامل صندوق کارآفريني اميد صورت گرفت؛
آئين تحويل کليد 160 خودروي زامياد در استان آذربايجان غربي

دکتر ربیعی  وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بهمراه نوراله زاده، مدیر عامل صندوق کارآفرینی امید در صدر هیاتی به استان آذربایجان غربی سفر کردند.
 ربیعی درسفر یک روزه خود به شهرستان مهاباد بیمارستان 64 تختخوابی مهاباد را کلنگ زنی کرد و در ادامه 18 دستگاه خودروی زامیاد  بر اساس تفاهم نامه بین کمیته امداد امام خمینی(ره) و صندوق کارآفرینی امید  با اعتبار 50 میلیارد ریال که منجر به ایجاد 160 فرصت شغلی خواهد شد،  به مددجویان کمیته امداد تحویل داده شد.
وزیر کار در جمع خبرنگاران در مهاباد ازآغاز پرداخت وام های ارزان قیمت برای مشاغل روستایی، عشایری و فراگیر خبر داد و گفت: 12 هزار میلیارد ریال سهم آذربایجان غربی از این تسهیلات بوده و آغاز پرداخت این تسهیلات در کشوراز این استان است.
 ربیعی گفت، یکی از اهداف حضور در آذربایجان غربی آغاز پرداخت این وام ها بوده و بر این اساس اعتبار این تسهیلات به بانک ها واریز شده و بخشنامه این طرح نیز ابلاغ شده است. 
وی افزود: 6 هزار میلیارد ریال اعتبار سهم آذربایجان غربی در خصوص اشتغال فراگیر و چهار هزار و 600 میلیارد ریال سهم اشتغال روستایی این استان است.
همچنین در این سفر نوراله زاده مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید با تعدادی از متقاضیان تسهیلات اشتغال و کارفرمایی دیدار چهره به چهره داشت و از نزدیک به بررسی مشکلات و درخواست های آنها پرداخت. 
در این دیدار آخوندزاده ، مدیرصندوق کارآفرینی امید استان آذربایجان غربی گزارشی از اقدامات صورت گرفته طی سال 96 خدمت مدیرعامل صندوق ارائه گردید.
شهرستان مهاباد  با دو بخش، مرکزی و خلیفان دارای 224 روستا دارای سکنه میباشد . مهاباد دارای آب و هوای کوهستانی با زمستانهای سرد و تابستانهای نسبتا" معتدل و چهار فصل بسیار جذاب است ، رودخانه مهاباد که از داخل شهر عبور نموده و زیبایی خاصی به شهرمی بخشید ،این شهرستان با مردمانی کرد زبان و خون گرم ، مهمان نواز و صمیمی در جنوب استان آذربایجانغربی قرار دارد  .  
این شهرستان با داربودن زمین های مستعد کشاورزی و باغی سهم خوبی در تولید و پرورش گیاهان دارویی و عرقیات گیاهی دارد که صندوق کارآفرینی امید استان با پرداخت تسهیلات  از خوشه تولید و پرورش عرقیات گیاهی حمایت کرده است