نشریه داخلی نشریه داخلی

نشریات مرتبط نشریات مرتبط

صفحات استانی صفحات استانی

خبر خبر

برگزاري همايش توسعه فرهنگ کارآفريني و تسهيل اجراي طرح توسعه اشتغال روستايي در روستاها در استان بوشهر

همایش اقتصاد مقاومتی کار آفرینی در مشاغل خرد روستایی با هدف توسعه فرهنگ کارآفرینی و تسهیل اجرای طرح توسعه اشتغال روستایی در روستاها،  با همكاري صندوق كارآفريني اميد و سازمان مدیریت و برنامه ريزي استان بوشهر برگزار گرديد.
این همایش با حضور مدير صندوق كارآفريني اميد استان بوشهر، معاونين استاندار، رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان، جمعی از روسای دستگاههای اجرایی و بانک ها و همچنين كليه بخشداران و دهیاران استان در دانشگاه خلیج فارس بوشهر با تدريس  همتی، مدیر توانمندسازی صندوق و همچنین یوسفیان مدیر ساماندهی و تحقیقات بازار صندوق كارآفريني اميد، با هدف توانمندسازي بخشداران و دهياران استان بوشهر در توسعه اشتغال روستايي برگزار شد. 

دراین همایش شهبازي ضمن ابراز اميدواري از برگزاري چنین جلسات آموزشي در كنار ابلاغ اعتبارات توسعه اشتغال روستايي اظهار داشت: تجربيات گذشته نشان داده است باید در كنار پرداخت تسهيلات يا حتي قبل از آن توجه جدي به مبحث آموزش شود و اگر افراد با توانمندي و دانش مربوط به حرفه و شرایط بازار، اقدام به ايجاد اشتغال كنند مطمئناً موفقيت بيشتري كسب خواهند کرد.

وي افزود: طرح روستای بدون بیکار گامی مثبت در مسیر توسعه و اشتغال در کشور است، پرداخت تسهيلات و به طبع آن ايجاد اشتغال در روستاها بايستي بر اساس مدل «روستاي بدون بيكار» باشد تا زمینه اشتغال جوانان روستایی را فراهم آورد و باعث اشتغال همه افراد بيكار در روستا شود.
شهبازی ضمن تشکر از حضور فعال و حداکثری بخشداران و دهیاران با اشاره به نامگذاری سال جاری ازسوی مقام معظم رهبری به عنوان سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال، افزود: امسال دولت عزم خود را برای کمک به رفع معضل بیکاری و ایجاد اشتغال بکار بسته است و در این راستا بخشداران و دهیاران با توجه به اینکه دسترسی مستقیم به روستا و اهالی روستاها دارند باید با شناسایی پتانسیل روستاها و کمک به ایجاد اشتغال پایدار با انتقال آموزش های مربوطه و راهنمایی افراد جویای شغل، در کنار دولت برای برداشتن گامهای موثر تلاش و همکاری کنند.


عوض پور، رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان نیز در صحبت هایی جداگانه با اشاره به سیاست های دولت در حوزه اشتغال و سرمایه گذاری، بر نقش بخشداران و دهیاران  برای ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی وعشایری تاکید کرد.
در ادامه این همایش، کارگاه آموزشی ویژه بخشداران و دهیاران در راستای توانمندسازی و توسعه فرهنگ کار آفرینی در مناطق روستایی و عشایری و همچنین هماهنگی و هدایت سرمایه گذاران ، تشکیل صندوق های خرد روستایی و.... با تدریس مدیران صندوق کارآفرینی امید در دو نوبت صبح و عصر بصورت جداگانه برگزار شد.


اين دوره از کلاس ها در خصوص كليه فعاليت ها و برنامه هاي موردنياز جهت ارتقاي سطح دانش بخشداران و دهياران و چگونگي انجام كليه مراحل ساماندهي و توانمندسازي روستاها با انتقال مطالب مفيد آموزشي بحث و تبادل نظر انجام پذيرفت و در پايان دوره مذکور سازمان مدیریت و برنامه ريزي استان بوشهر، مدرك آموزشي مرتبط با این دوره را براي تمامي افراد شركت كننده صادر نمود.