نشریه داخلی نشریه داخلی

نشریات مرتبط نشریات مرتبط

صفحات استانی صفحات استانی

خبر خبر

افتتاح چند طرح اشتغال زايي مورد حمايت صندوق کارآفريني اميد استان خراسان جنوبي با حضور وزير تعاون، کار و رفاه اجتماعي و مديرعامل صندوق کارآفريني اميد

همزمان با ایام الله دهه فجر و افتتاح چندین طرح اشتغال زایی ،دکتر علی ربیعی وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی به همراه نوراله زاده مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید به استان خراسان جنوبی سفر کردند.

طرح پروار بندی 300 نفری شتر در روستای چاهداشی شهرستان نهبندان در هشتمین روز از دهه مبارک فجر با حضور وزیر حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید، استاندار و جمعی از مسئولان افتتاح شد.
این طرح در زمره طرح های مشارکتی روستائیان در مناطق مرزی با سرمایه گذاری 16 میلیارد ریال، تسهیلات مصوب 12 میلیارد ریال از صندوق کار آفرینی امید با کارمزد صفر درصد و آورده 4 میلیارد ریال از شرکت تعاونی چاهداشی با ظرفیت سالانه 102 تن گوشت قرمز اجرا شد.
با اجرای این طرح در زمینی به مساحت 1500 متر مربع و زیر بنای 315 متر مربع ( شامل انبار علوفه و کنسانتره، بخش اداری و کارگری و درمانگاه) زمینه اشتغال مستقیم 10 نفر فراهم شد.
وجود یک میلیون و 130 هزار هکتار مرتع، در دسترس بودن مواد اولیه در منطقه، ایجاد اشتغال، تکمیل زنجیره تولید، تولید گوشت ارزان و مساعد بودن شرایط منطقه برای پرورش شتر از جمله دلائل اجرای این طرح است.
شهرستان نهبندان به عنوان قطب پرورش شتر خراسان جنوبی با 11 هزار نفر ، بیش از 30 درصد جمعیت شتر استان را به خود اختصاص داده است.
همچنین طرح واگذاري ٧٦ دستگاه خودروي زامياد( نيسان كار) و تاكسي سمند جهت  حمل و نقل روستايي با اعتبار ٢٣ ميليارد ريال از منابع صندوق كارآفريني اميد با حضور معاون محترم وزير تعاون،كار و رفاه اجتماعي،نماينده محترم مجلس و مديران استاني با ايجاد شتغال ٧٦ نفر براي جوانان استان افتتاح گردید.

در ادامه این سفر دکتر ربیعی وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی به همراه نوراله زاده مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید در کارگروه تخصصی اشتغال در بیرجند شرکت کردند.

وزیرکار دراین نشست با گرامیداشت ایام دهه فجر ، راه پیشرفت کشور را برگشت به ارزش ها و آرمان های انقلاب اسلامی خواند و افزود: سنجش های جهانی نشان می دهد ایرانیان همیشه به ایستادگی و مقاومت مقابل دنیا به خود می بالند و به آن افتخار می کنند.

وی افزود: شاید به دلیل کم کاری نسل ما بوده که آرمان های انقلاب در جامعه امروز کمتر دیده می شود چراکه نتوانستیم آرمان ها را بازتعریف کنیم.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان این‌که برگشت به ارزش های انقلاب رمز موفقیت ما است، اظهار کرد: ایستادگی مقام معظم رهبری و ملت، نقطه قوت ما است.
وی گفت: پنج سال گذشته تا 1400 از جمله سال های اساسی نظام جمهوری اسلامی بوده و دشمن می گوید نباید بگذاریم انقلاب 40 ساله شود اما در واقع دخالت دشمن در ایران مشهود است و ما هیچ هراسی نداریم.

دکتر ربیعی اظهار کرد: گاهی می گویم شانس تاریخی ما است که در این زمان قرار گرفتیم چراکه خداوند، انسان ها را با ادعایی که دارند، امتحان می کند و ما گفتیم دولت تدبیر هستیم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان این که مدام نمی شود سیاه نمایی کرد، گفت: از بس می گوییم آن کار انجام نشد، یک نفر از نسل جدید فکر می کند، همه دزد هستند در صورتی که این گونه نیست اما نمی گوییم اختلاس و دزدی نمی شود.

وی با بیان این که باید نرخ بیکاری را هدف گذاری کنیم، تصریح کرد: باید هدف گذاری های کوچک کنیم تا به آن برسیم.

ربیعی تصریح کرد: در دوره ای مسئولیت گرفتیم که با تکنولوژی، سبک زندگی تغییر کرد و همچنین با آسیب های نوین اجتماعی روبرو هستیم که باید نهاد خانواده را حفظ کرد.

وی بیان کرد: رفع کمبود آب و توزیع منابع روستایی نیازمند عقلانیت است چرا که منابع ما کم هست و حتی نباید اجازه داد یک ریال هدر برود.

دکتر ربیعی عقلانیت و سختکوشی را دو  عنصر مهم مورد نیاز کشور عنوان کرد و گفت: باید سختکوشی بیشتری داشته باشیم، به دل روستاها برویم و مشکلات مردم را از نزدیک دیده و نسبت به رفع آن اقدام کنیم.

وی ادامه داد: مدیران دستگاه های اجرایی ما امروز هم شور و هم دلشوره را باید داشته باشند، شور کار کردن و دلشوره پیشرفت را ضمیمه کار خود قرار داده و کنار هم باشند.

دکتر ربیعی افزود: آن چه امام خمینی رحمه الله علیه می فرمودند "همه با هم" بسیار زیبا بود که آن، مدارای بزرگ اجتماعی است و لازم است هر چه ظرفیت داریم، کنار هم بگذاریم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی یادآورشد: باید برای فقر زدایی سیاستی به کار گیریم که این با اشتغال محقق می شود.

وی با بیان اینکه باید کانون توسعه در خراسان جنوبی راه اندازی شود، گفت: هیچ استانی رشد نمیکند مگر اینکه این کانون را داشته باشد.