نشریه داخلی نشریه داخلی

نشریات مرتبط نشریات مرتبط

صفحات استانی صفحات استانی

خبر خبر

پرداخت تسهيلات جهت نوسازي ناوگان مسافربري روستايي

همزمان با آغاز ماه بهمن، 32 دستگاه خودرو سمند EF7 با تسهیلاتی بالغ بر 8 هزار میلیون ریال با کارمزد 4درصد و بازپرداخت 5ساله با حمایت صندوق کارآفرینی امید استان همدان جهت نوسازی ناوگان حمل و نقل روستایی واگذار گردید.
در این مراسم مدیر صندوق کارآفرینی امید استان همدان با بیان اینکه یکی از مهمترین نهادهای مالی برای حمایت از فعالیت‌های در سطح خرد و کوچک هستیم، گفت: آن دست از فعالیت‌هایی، متناسب با شرایط کشور ماست که با توجه به کمبود سرمایه می‌توان با سرمایه کوچک شغل ایجاد کرد که در زمان کوتاهی به بهره‌وری می‌رسند، نیاز به مهارت زیادی ندارند، زیرساخت‌های چندان و خاصی نمی‌خواهند و بازار آنها تقریبا محلی بوده و در مکانی که این خدمات یا کالا تولید می‌شود، قابل ارائه و فروش است.
محسن افروخته افزود: با توجه به شرایط کشور که با کمبود سرمایه و نرخ بیکاری بالا مواجه است، اگر از این فعالیت‌ها حمایت شود می‌تواند در ایجاد اشتغال موثر باشد.
وی یکی از دلایلی را که مهمترین نهاد حمایت از گروه‌های کاری کوچک هست را این طور بیان کرد: ما تنها مرجعی هستیم که تمام وام‌های پرداختی عمدتا وام اشتغال به صورت قرض‌الحسنه با کارمزد 4 درصد است.
افروخته تصرحی کرد: با همتی که سازمان راهداری و حمل‌ونقل کشور داشتند تفاهم‌نامه‌ای بین صندوق کارآفرینی امید و این سازمان امضا شده که بر اساس آن به افرادی که واجدالشرایط باشند و سازمان در سطح کشور و استان‌ها به صندوق معرفی کنند مشمول دریافت این تسهیلات می‌شوند؛ به عنوان مثال تقریبا 80 درصد قیمت خودرو متناسب با شرایطی که بوده و به تازگی حدود 30 میلیون شده است، تسهیلاتی 5 ساله با نرخ 4 درصد به این افراد پرداخت می‌کنیم که این یکی از نمونه‌های موفق و مناسب و یک همکاری مشترک مناسب است.
وی در ادامه بیان کرد: هر چند از دید ما قسمت اشتغال این کار مهم و درست است، برای اولویت این کار بحث ساماندهی فعالیت‌ها و ارتقاء سطح کیفیت خدمات است که به مرور زمان اتفاق می‌افتد و هر چه به جلو می‌رویم سطح خدماتی که مردم به آن نیازمندند، افزایش می‌یابد و مردم از شرایط پایین، امنیت پایین، کیفیت پایین چه در بحث حمل‌ونقل یا سایر مورد استقبال نخواهند کرد