نشریه داخلی نشریه داخلی

نشریات مرتبط نشریات مرتبط

صفحات استانی صفحات استانی

خبر خبر

برگزاري جلسه هماهنگي پرداخت تسهيلات اشتغال روستايي و عشايري به ميزباني استانداري گيلان

به منظور وحدت رویه در نحوه جذب اعتبارات، موضوع قانون حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری با استفاده از منابع صندوق توسعه ملی جلسه ای در محل سالن اجتماعات استانداری گیلان برگزار شد. در این جلسه که به دعوت فرزام صفت مدیرکل هماهنگی ا مور ا قتصادی و بین الملل ا ستانداری گیلان برگزار شد، شیخ الاسلامی مدیر صندوق کارآفریني امید استان، سید نژاد مدیرکل امور روستایی و عشایری استانداری گیلان، ایزد دوست مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان و جمعی از مدیران کل دستگاه های اجرایی و بانک های عامل حضور داشتند.
در ابتدای این جلسه مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی و بین الملل استانداری به تصویب طرح برداشت یک و نیم میلیون دلار از صندوق توسعه ملی جهت توسعه و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری اشاره کرد و افزود: این تسهیلات در مناطق روستایی و عشایری با نرخ حدود6 تا 9 درصد با میانگین 4 درصد و در مناطق شهری زیر ده هزار نفر حدود 10 درصد در نظر گرفته شده است که قرار است توسط 4 بانک عامل به متقاضیان پرداخت گردد.
وی ضمن تشریح جزئیات سامانه کارا جهت ثبت نام اولیه متقاضیان تسهیلات روستایی سهم در نظر گرفته شده برای استان از منابع صندوق ملی را حدود 154 میلیارد تومان دانست و افزود: با توجه به اینکه همین مقدار آورده بانک های عامل است، در این صورت جمع سهمیه گیلان حدود 308 میلیارد تومان خواهد بود.
در ادامه سایر مدیران دستگاه های اجرایی و بانک های عامل به بیان دیدگاه ها و نظرات خود در خصوص نحوه اجرای این طرح پرداختند.