نشریه داخلی نشریه داخلی

نشریات مرتبط نشریات مرتبط

صفحات استانی صفحات استانی

خبر خبر

در سومين نمايشگاه توانمندي هاي روستائيان و عشاير صورت گرفت؛
گفتگوي صميمانه مديرعامل صندوق کارآفريني اميد با کارآفرينان

نوراله زاده، مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید در بازدید از غرفه های صندوق در سومین نمایشگاه توانمندی های روستائیان و عشایر در گفتگویی صمیمانه با وام گیرندگان با دغدغه ها و مشکلات روستائیان آشنا شد.
محسن جهاندیده وام گیرنده صندوق استان گیلان و نماینده گروه صنایع دستی ماهور از روستای فشتکه، نخستین روستای ملی حصیر در کشور در گفتگو با نوراله زاده به ابتکار خود در تکنیک بافت حصیر اشاره کرد و گفت: من با همفکری همسرم تکنیک بافت حصیر را از حالت مدون بافی سنتی به بافت استوانه ای تغییر دادم و موفق به تهیه صفحات حصیری شدم و از این تکنیک در بافت انواع کیف های دستی، زیر انداز، آرم بافی حجمی، تولید بسته بندی های تبلیغاتی و... استفاده کردم.
نماینده صندوق های خرد محلی استان فارس نیز در دیدار با مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید اظهار داشت: در استان فارس 80 صندوق خرد محلی وجود دارد که هر صندوق تقریبا نزدیک به 30 عضو دارد، صندوق کارآفرینی امید 150میلیون ریال تسهیلات در اختیار ما قرار داد که با آورده خود اعضا توانستیم در سال اول به تمامی اعضا 10میلیون ریال تسهیلات پرداخت کنیم.
وی افزود: تمامی اعضای صندوق ما با دریافت این تسهیلات مشغول به کار شدند و هر یک به اقتضای توانایی ها و مهارت های خود محصولاتی را تولید کرده و این محصولات توسط نماینده صندوق در نمایشگاه های استانی و ملی و یا در ادارات به فروش می رسد.


کارآفرین استان کرمان با اشاره به دریافت تسهیلات 500 میلیون ریالی از صندوق کارآفرینی امید گفت: با دریافت این تسهیلات موفق به تولید ظروف سرامیکی شدم و علاوه بر خودم برای 4نفر دیگر نیز ایجاد اشتغال کردم.
نوراله زاده طی این بازدید ها به گفتگو و مشاوره با غرفه داران پرداخت و بر تنوع در تولید محصولات، تولید نوآورانه، بازاریابی مناسب در سطح استانی و ملی و بسته بندی مناسب محصولات تاکید کرد.
مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید در ادامه از غرفه خبرگزاری روستا در بخش استارت آپ ها بازدید کرد.
خانم رجبی، مدیرعامل خبرگزاری روستا در این بازدید به رونمایی از نمایشگاه و فروشگاه محصولات روستا و عشایر ایران موسوم به روستا کالا همزمان با آغاز سومین  نمایشگاه توانمندی‌های روستائیان و عشایر اشاره کرد و گفت: روستائیان می توانند با ورود به این سایت به صورت رایگان ثبت نام کرده و محصولات خود را برای فروش عرضه نمایند و تلاش داریم تا با این اقدام روستا کالا، مشکل اتصال تولیدات روستاییان به بازار و فروش را حل کند.
 نوراله زاده با استقبال از این طرح برای عضویت وام گیرندگان صندوق در این سامانه اعلام آمادگی کرد و حذف واسطه‌ها و کاهش قیمت محصولات را دو ویژگی مهم و برجسته روستا کالا دانست.