بهره برداري از کارخانه داروسازي روستاي علي‌آباد آران و بيدگل توسط مديرعامل

بهره برداری از کارخانه داروسازی روستای علی‌آباد آران و بیدگل توسط مدیرعامل

تاریخ انتشار : ۸ خرداد ۱۴۰۰ چاپ خبر
بهره برداري از کارخانه داروسازي روستاي علي‌آباد آران و بيدگل توسط مديرعامل

 

کارخانه داروسازی یاس کبود تولیدکننده داروهای گیاهی روز سه‌شنبه با حضور نوراله زاده مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید، رزمجو معاون سرمایه‌گذاری، فرهنگی و اجتماعی معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم کشور، و جمعی از مدیران استان اصفهان و آران و بیدگل در روستای علی‌آباد این شهرستان بهره‌برداری شد.

مدیرعامل کارخانه داروسازی یاس کبود در این آیین اظهار داشت: این کارخانه در زمینی به مساحت ۱۱ هزار مترمربع با زیربنای ۲ هزار مترمربع در شهرک صنعتی مالک اشتر روستای علی‌آباد سفیدشهر ساخته شده است.

محمدحسین صباغیان افزود: اکنون ۲ خط تولید فرآوردهای دارویی در قالب شربت و کپسول راه‌اندازی شده است که ظرفیت عملی سالانه تولید ۱۲۰ میلیون ژل گیاهی و مکمل و ۶ میلیون عدد انواع شربت‌های گیاهی و مکمل دارد.

وی با بیان اینکه مدیریت این کارخانه زیر نظر شرکت تعاونی یاس کبود با افزون بر یک‌هزار عضو است، تصریح کرد: برای ساخت این کارخانه نزدیک به ۲۱ میلیارد تومان هزینه شده است که حدود هفت میلیارد تومان آن تسهیلات صندوق کارآفرینی امید است.

مدیرعامل کارخانه داروسازی یاس کبود خاطر نشان کرد: این کارخانه با هدف اشتغال‌زایی برای زنان بی‌سرپرست یا بدسرپرست و با تسهیلات صندوق کارآفرینی امید تاسیس شد و برای ۱۰۰ نفر به صورت مستقیم و غیرمستقیم شغل ایجاد کرد.

روستای علی‌آباد از توابع بخش مرکزی شهرستان آران و بیدگل در شمال استان اصفهان و در فاصله ۶ کیلومتری کاشان واقع شده است.