حمايت صندوق کارآفريني اميد از برگزيدگان نمايشگاه مد و لباس دانشجويي

حمایت صندوق کارآفرینی امید از برگزیدگان نمایشگاه مد و لباس دانشجویی

تاریخ انتشار : ۱۷ خرداد ۱۴۰۰ چاپ خبر
حمايت صندوق کارآفريني اميد از برگزيدگان نمايشگاه مد و لباس دانشجويي
 

مدیرکل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از حمایت ۳۰ تا ۱۰۰ میلیون تومانی از آثار برگزیده نمایشگاه ملی مد و لباس دانشجویی خبر داد و گفت: به نفرات برگزیده اول تا سوم این نمایشگاه به ترتیب ۱۰۰ ، ۵۰ و ۳۰ میلیون تومان تسهیلات با تنفس ۶ ماهه پرداخت خواهد شد.  

محمدهادی عسکری با اشاره به برگزاری نمایشگاه ملی مد، لباس و صنایع دستی از سوی معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، اظهار داشت: فراخوان سومین دوره این نمایشگاه با هدف الگوسازی در زمینه مد و لباس در حوزه‌های زندگی اجتماعی دانشجویان و افزایش غرور ملی، ایجاد زمینه‌های ورود دانشجویان دختر به فضای کسب و کار و حمایت از طراحان نوپا و دانشجو در راستای کارآفرینی و ایجاد اشتغال تا پایان خردادماه جاری تمدید شد.

مدیرکل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم درباره حمایت از آثار برگزیده این نمایشگاه، توضیح داد: معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم علاوه بر حمایت از نمایشگاه مد و لباس دانشجویان در دولت دوازدهم بر ترویج فرهنگ کار تاکید می کند و در همین زمینه، تفاهم‌نامه‌ای با صندوق کارآفرینی امید به منظور حمایت از آثار دانشجویان منعقد کرده است.

وی از حمایت‌های مالی صندوق کارآفرینی امید از برگزیدگان خبر داد و گفت: به منظور حمایت از ایده ارزشمند کسب و کار در این حوزه، اثر برگزیده رتبه اول ۱۰۰ میلیون تومان، اثر برگزیده دوم ۵۰ میلیون تومان و اثر برگزیده سوم ۳۰ میلیون تومان حمایت مالی با تنفس ۶ ماهه دریافت می‌کند.

عسکری خاطرنشان کرد که این تفاهم‌نامه امسال برای نخستین بار بعد از برگزاری جشنواره عملی می‌شود.

این مسوول وزارت علوم در مورد بخش‌های مختلف این جشنواره، گفت: بخش‌های رقابتی شامل سه بخش طراحی، الگوسازی و دوخت لباس بانوان با استفاده از به روز رسانی یا استفاده مدرن از دست بافته‌ها و رودوزی‌های سنتی کشور، طراحی، الگوسازی و دوخت لباس‌های بانوان با تمرکز بر لباس‌های قومی همچنین هنرهای پوشیدنی شامل تولیدات صنایع دستی مرتبط با مد و لباس شامل زیورآلات، کیف، کفش و کمربند است.

به گفته مدیرکل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، رویکردهای این نمایشگاه ملی، الگوها و سبک‌های اصیل و نوین ایرانی-اسلامی در پوشش مبتنی بر نمادهای فرهنگ، هنر و تمدن ایرانی، معرفی وجه مدرن هنر ایرانی در هنرهای پوشیدنی، مدرن‌سازی پوشش‌های سنتی و قومی، ترویج فرهنگ محیط زیستی در استفاده از مواد سازگار با محیط زیست یا قابل بازیافت اعلام شده است.

وی با بیان اینکه ثبت‌نام دانشجویان در این رویداد از طریق سامانه الکترونیکی www.fhne.ir امکان‌پذیر است، خاطرنشان کرد: این نمایشگاه به میزبانی دانشگاه شهید چمران اهواز در تابستان به صورت مجازی برگزار می‌شود. همچنین سامانه‌ای برای برگزاری این نمایشگاه شبیه سامانه‌های فروش اجناس راه‌اندازی خواهد شد که علاوه بر قابلیت نمایش دادن آثار، امکان فروش هم وجود دارد.