افتتاح فاز دو مزرعه پرورش شتر مرغ بنياد تعاون زندانيان در خراسان جنوبي

افتتاح فاز دو مزرعه پرورش شتر مرغ بنیاد تعاون زندانیان در خراسان جنوبی

تاریخ انتشار : ۱۹ خرداد ۱۴۰۰ چاپ خبر
افتتاح فاز دو مزرعه پرورش شتر مرغ بنياد تعاون زندانيان در خراسان جنوبي

فاز دوم مزرعه پرورش شتر مرغ بنیاد تعاون زندانیان استان خراسان جنوبی با حمایت مالی صندوق کارآفرینی امید مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

این فاز با مساحت ۱۰هزار و ۴۰۰مترمربع و سرمایه گذاری 16 میلیارد ریال راه‌اندازی شد که مبلغ 10 میلیارد ریال آن از محل اعتبارات قانون اشتغال پایدار روستایی و عشایری صندوق کارآفرینی امید خراسان جنوبی تامین شده است.

غلامرضا روشان مدیرکل زندان‌های استان در این مراسم گفت: ظرفیت این فاز 90 قطعه مولد و 1500 قطعه پرواری است که برای 10 نفر از زندانیان‌ اشتغال جدید ایجاد کرده است و محصولات تولیدی این مزرعه به استان‌های شمالی، اصفهان، یزد، سیستان بلوچستان و کرمان ارسال می‌شود.

در این مراسم، مختاری مدیر عامل بنیاد تعاون زندانیان کشور با بیان اینکه بیرجند دارای پتانسیل‌های خاصی برای اجرای طرح‌های پایلوت است افزود:  در نظر داریم فضا‌های اشتغال را به صورت رایگان در اختیار کارآفرینان بگذاریم و برای اینکار با بانک‌ها از جمله صندوق کارآفرینی امید در حال مذاکره هستیم تا با پرداخت تسهیلات و توسعه فضای کسب و کار برای اشتغال و توانمندی زندانیان بتوانیم زمینه حضور فعال آنها را در جامعه فراهم نمائیم.