پرداخت بيش از ۱۳۶ميليارد تومان وام ارزان قيمت صندوق کارآفريني درلرستان

پرداخت بیش از ۱۳۶میلیارد تومان وام ارزان قیمت صندوق کارآفرینی درلرستان

تاریخ انتشار : ۲ آذر ۱۴۰۰ چاپ خبر
پرداخت بيش از ۱۳۶ميليارد تومان وام ارزان قيمت صندوق کارآفريني درلرستان

مدیر صندوق کارآفرینی لرستان گفت: ۱۳۶ میلیارد و ۹۵۹ میلیون تومان تسهیلات ارزان قیمت در راستای تفاهم نامه بنیاد برکت و وزرات تعاون، کار و رفاه اجتماعی در این استان پرداخت شد.

دالوند روز سه‌شنبه با اعلام این مطلب به رسانه ها افزود: این مبلغ باتوجه به ظرفیت‌های جغرافیایی هر منطقه در ایجاد فرصت‌های شغلی به خصوص در روستاهای استان به ۱۴۱ طرح پرداخت شده است.

وی تصریح کرد: با تسهیلاتی که این صندوق به طرح های اقتصادی روستایی پرداخت کرده، چرخ اقتصاد و توسعه در برخی مناطق به حرکت درآمده است.

وی با بیان اینکه رویکرد جدید صندوق کارآفرینی امید برای ایجاد اشتغال، "طرح محور" است ادامه داد: باهدف کاهش محرومیت و ایجاد روند مهاجرت به روستاها، طرح هر روستا یک محصول و روستای بدون بیکار در استان اجرایی شد که در این خصوص ۴۹ طرح، یک میلیارد و ۲۸۳ میلیون تومان تسهیلات قرض الحسنه دریافت کرده اند.

دالوند افزود: صندوق کارآفرینی امید لرستان در پرداخت تسهیلات اشتغال پایدار روستایی و عشایری نیز تاکنون با پرداخت ۹۵ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان تسهیلات ارزان قیمت به یکهزار و ۱۲۵ طرح، زمینه اشتغال ۲هزار ۵۰۰ نفر را فراهم کرده است.

وی با اشاره به انجام نظارت مستمر بر این طرح‌ها گفت: ارزیابی میزان پیشرفت فیزیکی و تناسب آن با طرح مصوب، بررسی دقیق طرح‌های به بهره‌برداری رسیده از نظر تحقق اشتغال پیش‌بینی‌شده، همچنین راهنمایی مجریان طرح‌ جهت تبلیغات و نحوه فروش محصول در دستور کار صندوق کارآفرینی امید قرار دارد.