صندوق کارآفريني کردستان ۴۴۹ ميليارد ريال تسهيلات پرداخت کرد

صندوق کارآفرینی کردستان ۴۴۹ میلیارد ریال تسهیلات پرداخت کرد

تاریخ انتشار : ۲ آذر ۱۴۰۰ چاپ خبر
صندوق کارآفريني کردستان ۴۴۹ ميليارد ريال تسهيلات پرداخت کرد

سرپرست صندوق کارآفرینی امید استان کردستان گفت: امسال این صندوق ۴۴۹ میلیارد ریال تسهیلات قرض‌الحسنه به متقاضیان در استان پرداخت شده است.

رحیمی اظهار داشت: از ابتدای سال جاری تاکنون یک هزار و ۳۳۱  فقره تسهیلات قرض الحسنه به ارزش  ۴۴۹ میلیارد ریال در سطح استان پرداخت شده است.

وی اضافه کرد: با پرداخت این میزان تسهیلات در بخش های اقتصادی کشاورزی، صنعت و خدمات برای یک هزار و ۱۹  نفر تاکنون فرصت شغلی ایجاد شده است.

سرپرست صندوق کارآفرینی امید استان کردستان از افزایش ۴۲ درصد تسهیلات پرداخت شده در استان خبر داد و گفت: این تسهیلات در حوزه کشاورزی به  ۳۳۷ طرح  ۱۸۴ میلیارد ریال در حوزه خدمات به ۴۱۹ طرح ۱۶۷ میلیارد ریال در حوزه صنعت به ۹۹ طرح ۵۷ میلیارد ریال و در حوزه ضروری و معیشت هم به ۴۷۶ فقره  ۴۱ میلیارد ریال پرداخت شده است.

رحیمی اظهار داشت: در زمینه تجهیز منابع نیز رشد ۹۰ درصدی مبلغ سپرده های صندوق استان از ۳۲ میلیارد ریال به ۶۱ میلیارد ریال را داشتیم که این نشان از اعتقادات مردم کردستان به سنت قرض الحسنه بوده که از بطن دین مبین اسلام برخواسته و نیتی برای حل مشکلات اشتغال، بیماری و تحصیل جامعه است.

وی با اشاره به اینکه با برنامه ریزی صورت گرفته تا پایان سال، افزایش چشمگیرتری را در پرداخت تسهیلات شاهد خواهیم بود، گفت: از  جمله طرح های مورد حمایت صندوق کارآفرینی امید استان  می توان به مجتمع های گردشگری و بوم‌گردی، واحدهای اقامتی، سردخانه های سلولی، کشاورزی و دامپروری، تولید در حوزه های مختلف، بسته‌بندی مواد غذایی، گیاهان دارویی، فناوری اطلاعات، صنایع دستی، صندوق‌های خرد محلی، مشاغل روستایی و توانمندسازی زنان روستایی اشاره کرد.

در حال حاضر ۱۰ شعبه صندوق کارآفرینی در استان کردستان فعال است و با اعطای تسهیلات در حوزه‌های مختلف به مردم ارائه خدمت می‌کند.