برگزاري جلسۀ تکريم و معارفۀ هيئت‌مديرۀ صندوق کارآفريني اميد با حضور دکتر مرتضوي، معاون اجرايي رئيس‌جمهور و سرپرست نهاد رياست‌جمهوري

برگزاری جلسۀ تکریم و معارفۀ هیئت‌مدیرۀ صندوق کارآفرینی امید با حضور دکتر مرتضوی، معاون اجرایی رئیس‌جمهور و سرپرست نهاد ریاست‌جمهوری

تاریخ انتشار : ۸ آذر ۱۴۰۰ چاپ خبر
برگزاري جلسۀ تکريم و معارفۀ هيئت‌مديرۀ صندوق کارآفريني اميد با حضور دکتر مرتضوي، معاون اجرايي رئيس‌جمهور و سرپرست نهاد رياست‌جمهوري

در برنامۀ دولت سیزدهم بنا بر آن است که این صندوق، هم در حوزۀ اشتغال و هم حوزۀ رفع محرومیت از مناطق محروم و کمتربرخوردار تحولی ایجاد کند.

 دکتر مرتضوی، معاون اجرایی رئیسجمهور و سرپرست نهاد ریاستجمهوری در مراسم تکریم و معارفۀ هیئتمدیرۀ صندوق کارآفرینی امید گفت: دولت بهشدت بهدنبال رفع موانع بر سر راه خدمترسانی صندوق است.

سرپرست نهاد ریاستجمهوری با تأکید به گسترش حوزۀ فعالیت صندوق کارآفرینی امید افزود: بهلحاظ گستردگی حوزۀ فعالیت و اینکه ما در هر شهرستان نیرو داریم، این وضعیت با نگاه تحولی میتواند تبدیل به احسن شود.

وی افزود: در مذاکراتی که با آقای دکتر مخبر، معاون اول ریاست‌جمهوری داشتیم، متوجه شدیم ایشان نگاهی تحولی به صندوق دارد. این شکل از ارائۀ تحول در تأمین و تجهیز منابع و مصارف عالی است؛ اما در حوزۀ عملی نیز باید نتایج آن مشهود و ملموس باشد.

دکتر مرتضوی با اشاره به استراتژیهای صندوق کارآفرینی امید گفت: هر روستا یک محصول، روستای بدون بیکار و صندوق‌های خرد محلی سبب بازگشت روستاییان به روستا و مهاجرت معکوس از شهرها خواهد شد که این موضوع از اهداف مهم نظام جمهوری اسلامی است.

وی سپس با اشاره به ساختار مناسب صندوق کارآفرینی امید گفت: باتوجه‌به برنامۀ پیشنهادی دکتر مخبر، معاون اول رئیس‌جمهور ایران  و دکتر میرکاظمی، رئیس سازمان برنامه و بودجه، شایسته است تجهیز منابع از سوی نهادهای حمایتی و دستگاه‌های اجرایی این صندوق را توسعه دهیم، شعب استانی را ارتقا و افزایش بخشیم، تجهیز منابع کنیم و سالانه حدود ۶۰تا۷۰هزار میلیارد تومان در مباحث عمران و آبادانی مناطق محروم و تسهیلات اشتغال و ازدواج تسهیلات پرداخت کنیم. در واقع باید بحث اشتغال و کارآفرینی را پررنگ‌تر کنیم. با این طرح تحول به این نتیجه رسیدیم که باید تمامی مجموعۀ هیئتمدیره همسو با این ایده‌ها باشند.

دکتر مرتضوی، معاون اجرایی رئیسجمهور و سرپرست نهاد ریاستجمهوری، ضمن قدردانی از زحمات هیئتمدیرۀ سابق صندوق کارآفرینی امید افزود: به این ترتیب، آقای دکتر مدنی، آقای دکتر زاهدی وفا، دکتر عسگریان و دکتر ممبینی به عضویت هیئتمدیرۀ صندوق کارآفرینی امید برگزیده شدند. امید داریم دوستان دستبهدست هم دهند و به این تفکر تحولی جامۀ عمل بپوشانند و ظرفیت صندوق، انشاءالله، با کمک منابع انسانی ارزشمند و توسعۀ سنت حسنۀ قرضالحسنه، کاری فرهنگی انجام شود.

بنده مجدداً از همکاران عزیزم در صندوق کارآفرینی امید و اعضای هیئتمدیره، آقای دکتر نورالهزاده تقدیر و تشکر می‌کنم و دوام توفیقات و تأییدات همه را از درگاه ایزد منان مسئلت می‌کنم و در این وقت شریف و عزیز آرزو میکنم انشاءلله توفیق خدمت با صداقت و بیمنت را سرلوحۀ کار خود قرار دهیم و سعی بر آن داشته باشم که تلاش‌ها و خدمات ما موجب آزار و اذیت ارباب رجوع نشود.

در ابتدای این جلسه، نورالهزاده، مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید گزارش کاملی از فعالیت‌های صندوق کارآفرینی امید از سال 1392 تا آبان 1400 ارائه کرد و از خانوادۀ بزرگ صندوق تشکر و تقدیر به عمل آورد و توفیق برای همه را از خداوند منان خواستار شد.