تاکيد مديرعامل صندوق کارآفريني اميد بر تسريع در روند تصويب طرح‌ها

تاکید مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید بر تسریع در روند تصویب طرح‌ها

تاریخ انتشار : ۲ خرداد ۱۴۰۱ چاپ خبر
تاکيد مديرعامل صندوق کارآفريني اميد بر تسريع در روند تصويب طرح‌ها

جلسۀ هم‌اندیشی معاونین و مدیران ستادی واستانی، با موضوع بررسی بند (الف) تبصره (18) قانون بودجه کل کشور با حضور مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید برگزار شد. 

به گزارش روابط عمومی صندوق کارآفرینی امید، در این جلسه که با حضور تصویری مدیران استانی برگزار شد بر تسریع در روند تصویب طرح ها برای موفقیت کارآفرینان تاکید شد.
نعمت‌اله رضایی مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید، در این جلسه با اشاره به موضوع اصلاح یارانه‌ها و جراحی اقتصادی، در خصوص ارائه تسهیلات در صندوق گفت: طرح‌های حمایت‌شده از اعتبارات بند (الف) تبصره (18)، از محل تفاهم‌نامه‌های منعقده با وزارت جهاد کشاورزی، میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری و نیز وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی صورت گرفته است.
رضایی در خصوص توزیع 10هزارمیلیارد تومان منابع، برای ایجاد اشتغال افزود: حدود 6هزار میلیارد تومان منابع به استان‌ها ابلاغ شده است تا زمینه بهره‌مندی آسان‌تر کارآفرینان از این تسهیلات فراهم شود.
وی ادامه داد: از محل اشتغال پایدار روستایی  هم حدود 800میلیارد تومان از منابع قبلی و 800میلیارد تومان از محل بازگشت اقساط  باقی مانده است که فرصتی مناسب برای احیای مشاغل خاموش شده خواهد بود.
وی با اشاره به مبالغ ابلاغ شده به صندوق گفت: با هماهنگی سازمان برنامه و بودجه کشور و صندوق توسعۀ ملی،  530میلیارد تومان مجددا به صندوق ابلاغ شد از محل منابع اشتغال پایدار روستایی نیز 2600میلیارد تومان در اختیار داریم.
مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید افزود: تاکنون طرح‌های ثبت‌شده در سامانۀ کارا  شامل مبلغی در حدود 540میلیارد تومان است و تسهیلات اشتغال روستایی در همین راستا در دست بررسی است. 
مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید درخصوص سامانۀ تصکا، به تفاهم‌نامۀ جدید منعقدشده با وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اشاره کرد و در ادامه گفت: اساسنامه برای اصلاح به هیئت محترم دولت ارجاع داده شده و در بند (الف) تبصرۀ (18) ذکر شده است که 90درصد منابع تبصرۀ (18) در اختیار صندوق قرار گیرد و در این صورت، صندوق کارآفرینی امید مؤسسه عامل و بانک‌های دیگر طرف قرارداد صندوق خواهند بود.

همچنین در ابتدای جلسه، فتحعلی، مدیر امور تسهیلات صندوق کارآفرینی امید جزییات میزان بودجۀ اختصاص‌یافته به هر استان را بررسی کرد.