ايجاد سه هزار فرصت شغلي در شهرستان آبادان با حمايت صندوق کارآفريني اميد

ایجاد سه هزار فرصت شغلی در شهرستان آبادان با حمایت صندوق کارآفرینی امید

تاریخ انتشار : ۱۷ خرداد ۱۴۰۱ چاپ خبر
ايجاد سه هزار فرصت شغلي در شهرستان آبادان با حمايت صندوق کارآفريني اميد

مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید گفت: صندوق کارآفرینی امید امسال با اجرای طرح‌های خرد و کوچک در ایجاد حدود سه هزار شغل در شهرستان آبادان ورود می‌کند.

رضایی در جریان سفر خود به خوزستان اظهارداشت: یکهزار و ۵۰۰ میلیارد ریال برای اجرای این طرح‌ها تسهیلات در نظر گرفته شده است.

وی همچنین گفت: تمامی کسب و کارها و کسبه که در نزدیکی محل حادثه ریزش ساختمان متروپل آبادان آسیب دیده و یا تخریب شده‌اند از سوی صندوق کارآفرینی امید مورد حمایت تسهیلات قرض الحسنه ارزان قیمت قرار می‌گیرند.

مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید افزود: این طرح‌ها از محل‌های مختلف منابع مشارکتی با دستگاه‌های مختلف، با عنوان بند الف تبصره ۱۶ و منابع اشتغال پایدار روستایی و همچنین منابع داخلی خود صندوق پرداخت خواهند شد و از یکهزار طرح کشاورزی سه هزار فرصت شغلی مستقیم و غیرمستقیم در شهرستان آبادان ایجاد خواهد شد.

رضایی ادامه داد: با توجه به شرایط شهرستان آبادان و ویژگی جغرافیایی منطقه و همچنین مرزی بودن آن و اثرات باقی مانده از دوران جنگ تحمیلی، با دستور رییس جمهور، صندوق کارآفرینی امید امسال بیش از هزار طرح اشتغالزا در مقیاس خرد و کوچک در شهرستان آبادان اجرا خواهد کرد.

وی همچنین در خصوص طرح یارد دریایی شرکت پترو فلات اروند بیان کرد: طرح یارد دریایی شرکت پتروفلات اروند مورد حمایت مستقیم صندوق کارآفرینی امید خوزستان با تسهیلات ۱۵۰ میلیارد ریال و تعهد اشتغال ۳۰۰ نفر در حوزه تعمیر شناورهای صیادی و دریانوردی در مرز بین ایران و عراق در شهرستان آبادان فعالیت دارد.

رضایی گفت: امید است این طرح که زمینه تعمیر و ساخت کشتی‌های کوچک و متوسط را در آبادان فراهم می‌کند تا ۲ ماه آینده به بهره‌برداری برسد.

مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید بیان کرد: در گام نخست این طرح، ۳۰۰ نفر مشغول به کار می‌شوند.

وی افزود: این طرح در راستای اعمال حاکمیت دریایی سازمان بنادر و دریانوردی بر تمامی فعالیت‌ها در سواحل و به منظور ساماندهی سواحل خوزستان و همچنین عمل به مسوولیت اجتماعی برای پایداری و گسترش فرصت‌های اشتغال در منطقه اجرا شده است.

مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید به منظور بازدید از طرح های اشتغالزا در شهرستان آبادان و خرمشهر و بازدید از ساختمان حادثه دیده متروپل آبادان روز دوشنبه به خوزستان سفر کرد.