بازپرداخت اقساط وام برخي سينماگران امهال مي‌شود

بازپرداخت اقساط وام برخی سینماگران امهال می‌شود

تاریخ انتشار : ۲۱ خرداد ۱۴۰۱ چاپ خبر
بازپرداخت اقساط وام برخي سينماگران امهال مي‌شود

سیدمهدی جوادی، مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی و نعمت‌اله رضایی، مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید راهکارهای تداوم حمایت از سینماگران را بررسی کردند.

در این نشست، دکتر نعمت‌اله رضایی، مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید نیز با ابراز خرسندی از حضور در یکی از مؤثرترین نهادهای فرهنگی کشورگفت: صندوق کارآفرینی امید بر حمایت از جامعۀ سینمایی کشور ادامه خواهد داد.

مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید همچنین با مرور راهکارهای توسعۀ همکاری فی‌مابین افزود: باتوجه‌به شرایط کرونایی در کشور، صندوق کارآفرینی امید این آمادگی را دارد که با کمک به سینماگران از این شرایط عبور کند.

در ادامۀ این دیدار، دکتر سیدمهدی جوادی، مدیرعامل فارابی ضمن تشکر از حسن همکاری‌های سابق صندوق کارآفرینی امید با جامعۀ سینمایی کشور به لزوم استمرار و توسعۀ این همکاری‌ها جهت احیای مشاغل سینمایی تأکید کرد.

جوادی با اشاره به دوران سخت کرونا و آسیب‌های جدی آن به سینماگران گفت: نظر به مأموریت‌های صندوق کارآفرینی امید جهت احیای مشاغل آسیب‌دیده از کرونا، یکی از مهم‌ترین صنوفی که می‌توان با سرانه‌ای پایین‌تر از سایر فعالیت‌ها به احیای مشاغل آن همت گمارد، صنوف سینمایی هستند. متأسفانه هنوز فیلم‌هایی داریم که وام گرفته‌اند؛ اما نوبت به اکران آن‌ها نرسیده و طبیعی است که در بازپرداخت تسهیلات نیز مشکل داشته باشند.

مدیرعامل فارابی با برشمردن دغدغه‌های رئیس سازمان سینمایی دراین‌خصوص اظهار داشت: در کنار این موضوعات ایجاد اشتغال در حوزه‌های فرهنگی از جمله سینما با کمترین سرمایه قابل تحقق است. لذا در جلسه‌ای که ایام فجر با نائب رئیس صندوق و معاون توسعۀ روستایی و مناطق محروم ریاست‌جمهوری نیز در فارابی داشتیم، مقرر شد با مشارکت صندوق کارآفرینی امید، برنامه‌هایی در خصوص احیا و ایجاد مشاغل سینمایی داشته باشیم و جلسۀ امروز در همان راستاست.

در این دیدار که دکتر سجادی، خزانه‌دار بنیاد سینمایی فارابی و دکتر حسین ناظریان، معاون بازرسی، حقوقی و امور استان‌های صندوق کارآفرینی امید نیز حضور داشتند، توافق شد سینماگرانی که سابقاً وام دریافت کرده‌اند، اما به دلیل کرونا هنوز فیلم‌های آن‌ها اکران نشده و توان پرداخت اقساط را ندارند، بازپرداخت اقساط آن‌ها امهال شود.

بر اساس این خبر، علاوه بر تمدید تفاهم‌نامۀ سه‌جانبۀ صندوق کارآفرینی امید، صندوق اعتباری هنر و بنیاد سینمایی فارابی جهت اعطای تسهیلات به سینماگران، توافق شد یک تفاهم‌نامۀ جدید میان بنیاد سینمایی فارابی و صندوق جهت حمایت از تولید آثار استراتژیک منعقد گردد.