افتتاح طرح توليد ماسک در شهرستان ساري

افتتاح طرح تولید ماسک در شهرستان ساری

تاریخ انتشار : ۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ چاپ خبر
افتتاح طرح توليد ماسک در شهرستان ساري

کارگاه تولید ماسک با مشارکت شرکت دایا هنر اکسیر ماندگار به عنوان  پیشران طرح ملی توسعه مشاغل خانگی با محوریت استان مازندران همزمان در 9 استان کشور با به کارگیری 650 واحد مشاغل خانگی با ظرفیت تولید روزانه  110هزار ماسک و هزار لباس بهداشتی به بهره برداری رسد.

این کارگاه تولیدی ماسک در ساری روزانه 30 هزار عدد ماسک را تولید و در اختیار دانشگاه علوم پزشکی مازندران، بابل ، داروخانه ها و فروشگاه های عرضه محصولات بهداشتی قرار می دهد.

 

طرح ملی توسعه مشاغل خانگی برای تولید ماسک با محوریت مازندران همزمان فعالیت تولید را در ایلام، فارس ، البرز ، تهران ، همدان ، خوزستان ، هرمزگان ، لرستان ، قم و بوشهر آغاز کردند.  

 

معصومه ابتکار معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده ، توانمند سازی اقتصاد  زنان سرپرست خانوار در شرایطی که همه باید در خانه بمانیم را یک الزام برای شکست نهایی این بیماری همه گیر دانست . وی بیان داشت: مهمتیرین مقوله در طرح مشاغل خانگی عرضه و فروش محصول است که باید حمایت شوند.

مدیر عامل صندوق کارآفرینی امید استان مازندران که بصورت ویدئو کنفرانس مهمان این برنامه بود ، ضمن تبریک فرارسیدن ماه مبارک رمضان گفت : این ماه فرصتی برای افزودن همدلی هاست .

اصغر نورالله زاده  اقدامات جهاد دانشگاهی در پیدا کردن پیشران های مشاغل خانگی را گامی موثر در بازاریابی و استاندارد سازی آن دانست . نورالله زاده ادامه داد امیدواریم شبکه‌های بازاریابی مشاغل خانگی بیشتر از گذشته به فعالیت‌های خود ادامه دهد و بتواند بازار خوبی را در داخل و خارج از کشور برای این نوع از کسب و کار ها ایجاد نماید . وی ادامه داد کرونا شرایطی را ایجاد کرد که ما طرح هر خانه یک کارخانه را بتوانیم بهتر اجرا کنیم .

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری مازندران نیز در افتتاح کارگاه تولیدی ماسک در ساری از پرداخت 140 میلیارد تومان تسهیلات ارزان قیمت برای انواع مشاغل خانگی طی سال 98 در استان خبر داد و گفت: امروزه با بهره گیری از توانمندی طرح مشاغل خانگی رونق اقتصادی خوبی در استان بوجود آمده است.

حسن خیریانپور با اظهار این که مازندران در تولید محصولات خانگی در قالب مشاغل صنایع دستی ، کشاورزی ، صنایع غذایی سنتی و همچنین در بخش اشتغال روستایی و عشایری نقش مهمی دارد، بیان داشت: توجه به شرکت های دانش بنیان ، صنایع هایتک و خدمات نیز از برنامه های توسعه مشاغل خانگی استان است.

رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت مازندران نیز در این مراسم گفت: از یک هفته قبل شرایط عرضه و تقاضای ماسک در استان به حالت عادی برگشته است و مشکلی وجود ندارد.    

حسینقلی قوانلو با بیان این که روزانه 80 هزار ماسک در رامسر تولید و روانه بازار می شود، افزود: تولید ماسک های خانگی با قیمت بسیار مناسب و حتی رایگان سبب شد تا اکنون مشکلی در عرضه و تقاضای این محصول بهداشتی یکبار مصرف نداشته باشیم.

وی با توضیح این که اکنون داروخانه ها نیز به وفور ماسک برای عرضه در اختیار دارند، در عین حال گفت که بر خلاف مواد ضد عفونی کننده و ماسک ، در عرضه دستکش همچنان با کمبود و تقاضای بالا مواجه هستیم.

رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت مازندران گفت: از آن جایی که مواد اولیه دستکش بهداشتی وارداتی است به نسبت تقاضا با کمبود مواجه هستیم.