65درصد اعتبارات صندوق کارآفريني اميد در بخش کشاورزي پرداخت شده است

65درصد اعتبارات صندوق کارآفرینی امید در بخش کشاورزی پرداخت شده است

تاریخ انتشار : ۲۷ خرداد ۱۳۹۹ چاپ خبر
65درصد اعتبارات صندوق کارآفريني اميد در بخش کشاورزي پرداخت شده است

 

 

 

 

 

در مراسم انعقاد تفاهم نامه صندوق کارآفريني اميد با وزارت جهاد کشاورزي عنوان شد؛

65درصد اعتبارات صندوق کارآفريني اميد

در بخش کشاورزي پرداخت شده است

دکتر نوراله زاده، مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید در مراسم انعقاد تفاهم نامه همکاری با وزارت جهاد کشاورزی از پرداخت 65درصد اعتبارات صندوق از محل منابع اشتغال پایدار روستایی و عشایری در بخش کشاورزی خبر داد.

در این مراسم که با حضور دکتر خاوازی، وزیر جهاد کشاورزی، دکتر رمضان نژاد، رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی کشور برگزار شد، دکتر خاوازی با اشاره به تجربه خوب همکاری با صندوق کارآفرینی امید در بخش صندوق های خرد محلی، در اجرای این تفاهم نامه بر ضرورت توجه به زنجیره ها و تولید بازار محور و توانمندسازی افراد تاکید کرد.
در ادامه دکتر نوراله زاده ضمن ارائه گزارشی از عملکرد دوساله صندوق کارآفرینی امید از زمان ابلاغ قانون اشتغال پایدار روستایی و عشایری اظهار داشت: از ابتدای ابلاغ قانون تاکنون صندوق کارآفرینی امید 2هزار و 270 میلیارد تومان تسهیلات پرداخت کرده است که منجر به ایجاد 63 هزار فرصت شغلی شده است.
وی افزود: 65درصد این تسهیلات معادل مبلغ 1100 میلیارد تومان، به 21 هزار طرح در بخش کشاورزی پرداخت شده است.
مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید درخصوص تشکیل صندوق های خرد محلی گفت: کار مشترک تشکیل صندوق های خرد محلی که با وزارت جهاد کشاورزی آغاز شد در حال حاضر به 2500 صندوق رسیده است که این صندوق ها یک نهاد تامین مالی فوق العاده موثر در توسعه ظرفیت کسب و کار مناطق روستایی بودند.
دکتر نوراله زاده مخاطبین اصلی این طرح را زنان روستایی معرفی کرد و افزود: زنان روستایی نقش موثری در توسعه کسب و کار خانگی روستایی و کمک به معیشت خانواده دارند و معمولا دسترسی محدودی به تسهیلات بانکی دارند ولی در طرح صندوق های خرد محلی 120 میلیارد تومان اعتبار به این بخش تخصیص داده شد.
وی اظهار داشت: در طرح اشتغال پایدار روستایی و عشایری پرداخت تسهیلات روستاهای مرزی که کارمزد آنها 4درصد بود را تماما صندوق کارآفرینی امید بر عهده گرفت و مجموعا 48درصد تسهیلات پرداختی صندوق مختص به روستاهای مرزی بود.
از جمله اهداف این تفاهم نامه می توان به توسعه تکنولوژی و طرحهای فناورانه در حوزه کشاورزی، حمایت از شرکتهای دانش بنیان و استارتاپ های کشاورزی، توسعه طرحهای گلخانه ای و صنایع تبدیلی و تکمیلی، حمایت از گسترش و توسعه مراکز خدمات مهندسی کشاورزی غیردولتی، توسعه خوشه های اقتصادی و زنجیره های ارزش و استفاده از ظرفیت کارشناسان نظام مهندسی کشاورزی در نظارت  طراحی و اجرای طرحهای کشاورزی در استان‏ها اشاره کرد.