راه‌اندازي ۷ هزار شغل به همت جامعه ورزش و جوانان و صندوق کارآفريني اميد در سال ۹۸

راه‌اندازی ۷ هزار شغل به همت جامعه ورزش و جوانان و صندوق کارآفرینی امید در سال ۹۸

تاریخ انتشار : ۳۱ تير ۱۳۹۹ چاپ خبر
راه‌اندازي ۷ هزار شغل به همت جامعه ورزش و جوانان و صندوق کارآفريني اميد در سال ۹۸

 

 

 

 

معاون ساماندهی امور جوانان وزیر ورزش و جوانان:


راه‌اندازی ۷ هزار شغل به همت جامعه ورزش و جوانان و

صندوق کارآفرینی امید در سال ۹۸


ایرنا - معاون ساماندهی امور جوانان وزیر ورزش و جوانان گفت: هفت هزار شغل به همت جامعه ورزش و جوانان در سال ۹۸ از طریق تسهیلات صندوق کارآفرینی امید و بانک قرض‌الحسنه رسالت راه‌اندازی شد.
محمدمهدی تندگویان  در نشستی خبری که با موضوع بزرگداشت هفته ازدواج برگزار شد، اظهار داشت: در دو دهه گذشته، کشور با کاهش ازدواج جوانان و فرزندآوری (تک فرزندی و...) و همچنین کاهش نرخ رشد جمعیت روبه‌رو بوده است.


پرداخت  ۶۴۰۰ میلیارد تومان وام ازدواج
وی افزود: وام ازدواج نیز در سال ۹۹ به ۵۰ میلیون تومان افزایش یافت؛ تا پایان خرداد ماه جمع متقاضیان این وام ۴۲ هزار و ۳۵۰ نفر برآورد شد و نزدیک به ۴۰ درصد از این تعداد وام ازدواج را دریافت کرد که میزان این مبلغ هم به ۶ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان (از شبکه بانکی وام ازدواج) رسید.
معاون ساماندهی امور جوانان وزیر ورزش و جوانان خاطرنشان کرد: این وام در سال گذشته ۳۰ میلیون تومان و مجموع متقاضیان نیز برابر با ۱۸۲ هزار نفر بود.
وی افزود: هر یک از زوجین که در سال ۹۶ ازدواج کرده‌اند، اما مشمول دریافت وام ازدواج نشده‌اند نیز با ارسال مدارک مستند می‌توانند این اعتبار را دریافت کنند.
تندگویان همچنین با اشاره به تجمیع وام ازدواج گفت: با تجمیع اعتبارات وام جوانان در عرصه اشتغال و مسکن و... می‌توان از بروز برخی از آسیب‌ها جلوگیری و به منظور ارائه خدمات ارزنده گامی موثر برداشت.
به گفته وی، بازپرداخت این وام هفت ساله و با بهره چهار درصد (مبلغی معادل ۲۰۰ هزار تومان برای هر زوج) است.
۵ برابر شدن وام ازدواج در سه سال گذشته 
معاون ساماندهی امور جوانان وزیر ورزش و جوانان در ادامه در پاسخ به سوالات خبرنگاران نیز در خصوص تبعات افزایش مبالغ وام ازدواج گفت: در مدت سه سال این وام پنج برابر افزایش یافت که به طور حتم بر استقلال جوانان اثرگذار بود و با پرداخت ۱۰۰ میلیون تومان به هرزوج تشکیل زندگی مشترک را به ویژه در برخی از شهرستان‌ها و روستاها رونق و از مهاجرت‌های بی رویه جلوگیری کرد.
وی تصریح کرد: از هفته گذشته نیز پرداخت این وام‌ها تا سقف ۱۵۰ میلیون تومان آغاز شد که باید براساس طرح جامعه ورزش و جوانان (اشتغال - مستقیم) کسب وکارهای روستایی توسعه یابد.