صندوق کارآفريني اميد هزار و ۳۸۱ فرصت شغلي روستايي در استان اردبيل ايجاد کرد

صندوق کارآفرینی امید هزار و ۳۸۱ فرصت شغلی روستایی در استان اردبیل ایجاد کرد

تاریخ انتشار : ۸ مرداد ۱۳۹۹ چاپ خبر
صندوق کارآفريني اميد هزار و ۳۸۱ فرصت شغلي روستايي در استان اردبيل ايجاد کرد

 

 

 

 

 

صندوق کارآفرینی امید هزار

و ۳۸۱ فرصت شغلی روستایی در استان اردبیل ایجاد کرد

 

مدیر صندوق صندوق کارآفرینی امید استان اردبیل از ایجاد یک هزار و ۳۸۱ فرصت شغلی روستایی در این استان از طریق پرداخت تسهیلات مالی به روستاییان خبر داد.

بابایی‌مهر گفت: این تعداد شغل با پرداخت ۶۳۶ میلیارد ریال تسهیلات اشتغال روستایی ایجاد شده است.

وی بیان کرد: صندوق کارآفرینی امید استان با پرداخت این مقدار تسهیلات و با ۸۴ درصد جذب اعتبار اختصاص یافته نسبت به معرفی‌شدگان در حوزه اشتغال پایدار روستایی از  ۹۲۵  فقره طرح اشتغال حمایت مالی کرده است.

به گفته وی، این طرح‌ها در بخش‌های کشاورزی و صنایع پایین دستی، بخش خدمات، صنعت و معدن بویژه معادن کوچک، فناوری اطلاعات، صنایع دستی، گردشگری و بوم‌گردی بوده و با نگاه "هر روستا یک محصول" و "روستای بدون بیکار" و صندوق‌های خرد و محلی، مشاغل روستایی و توانمندسازی زنان روستایی اجرایی و به نتیجه رسیده است.

مدیر صندوق کارآفرینی امید استان اردبیل با اشاره به اجرای برنامه‌های استراتژیک محور در استان افزود: یکی از شاخص‌ترین اقدامات صندوق کارآفرینی امید طراحی و اجرای نظام تامین مالی متناسب با روستاها از جمله  صندوق‌های خرد محلی می‌باشد.

او گفت: در حال حاضر صندوق کارآفرینی امید در سطح کشور با راه‌اندازی یک هزار و ۸۰۰ صندوق خرد محلی در همین تعداد روستا امکان حمایت از بانوان فعال در روستاها را فراهم کرده و سهم استان اردبیل در این طرح ۷۶ صندوق خرد محلی زنان روستایی می‌باشد.

بابایی‌مهر افزود: ۲۷ میلیارد ریال تسهیلات حمایتی به این صندوق‌ها با ۲ هزار و ۵۰۰ نفر عضو پرداخت شده است.