پرداخت ۳۸۱ ميليارد ريال تسهيلات اشتغالزايي در يزد

پرداخت ۳۸۱ میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزایی در یزد

تاریخ انتشار : ۸ مرداد ۱۳۹۹ چاپ خبر
پرداخت ۳۸۱ ميليارد ريال تسهيلات اشتغالزايي در يزد

 

 

 

 

سرپرست صندوق کارآفرینی امید در استان یزد خبر داد؛

پرداخت ۳۸۱ میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزایی در یزد


سرپرست صندوق کارآفرینی امید در استان یزد با بیان این‌که اجرای سه طرح «هر روستا یک محصول»، «تقویت و افزایش صندوق‌های خرد محلی» و طرح «روستای بدون بیکار» اولویت‌های اجرایی امسال این صندوق است گفت: از ابتدای سال ۹۷ تاکنون ۳۸۱ میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزایی پایدار توسط صندوق کارآفرینی امید به یزدی‌ها پرداخت شده است.

خوش‌قامت با بیان این‌که صندوق کارآفرینی امید به عنوان یک نهاد حمایتی در راستای حمایت از کسب و کارهای خرد، کوچک و خانگی در سطح استان یزد و کشور فعالیت می‌کند،‌ اظهار کرد: حمایت از اشتغال روستایی از جمله وظایفی است که از سال ۹۷ و متناسب با نیاز توسعه‌ای کشور به این نهاد صندوق اضافه شده است.

وی با اشاره این‌که از سال ۹۷ تاکنون حدود ۳۰۳ فقره تسهیلات عادی به مبلغ ۳۲۳ میلیارد ریال برای حمایت از مشاغل روستایی در استان یزد پرداخت شده است، افزود:‌ پرداخت تسهیلات به نهادهای حمایتی از دیگر اقدامات انجام شده و در دستور کار این صندوق است.

سرپرست صندوق کارآفرینی امید در استان یزد گفت: پرداخت ۱۴ میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال در قالب ۱۳ فقره تسهیلات به اداره کل بهزیستی، پرداخت ۲۲ میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال در قالب ۴۵ فقره به بنیاد شهید و پرداخت ۲۰ میلیارد و ۶۹۰ میلیون ریال در قالب ۴۴ فقره به کمیته امداد، از دیگر خدمات انجام شده و در دستور کار این صندوق در استان یزد است.

خوش‌قامت در ادامه با بیان این‌که کل تسهیلاتی که از ابتدای سال ۹۷ تاکنون از سوی صندوق توسعه ملی توسط صندوق کارآفرینی امید در استان یزد پرداخت شده است حدود ۴۰۵ فقره به ملبغ ۳۸۱ میلیارد و ۵۶۰ میلیون ریال بوده است، تصریح کرد: کل این پرداختی منجر به ایجاد اشتغال پایدار برای ۵۰۰ نفر در سطح استان یزد شده است.

این مسئول پرداخت حدود ۹۰۸ فقره تسهیلات به مبلغ ۲۷۳ میلیارد ریال از منابع دولتی را از جمله اقدامات صندوق کارآفرینی امید یزد در سال ۹۸ عنوان کرد و گفت:‌ ۵۴۱ فقره تسهیلات به مبلغ ۱۴۳میلیارد و ۳۷۷ میلیون ریال از محل منابع مردمی پرداخت شده است.

وی با بیان این‌که از محل پرداخت تسهیلات این صندوق در سال گذشته ۷۱۶ فرصت شغلی جدید در استان یزد ایجاد شده است، افزود:‌ در سفر رئیس جمهور به استان یزد هم ۱۱۹ فقره تسهیلات اشتغال به مبلغ ۴۶ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال، و ۳۴۶ فقره تسهیلات ضروری به مبلغ ۱۷ میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال به یزدی‌ها پرداخت شده است.

خوش‌قامت تصریح کرد: ۹ درصد تسهیلات اشتغال روستایی استان یزد در بخش کشاورزی، ۴۵ درصد در بخش صنعت و ۴۶ درصد در حوزه خدمات پرداخت شده است.

این مسئول در بخش دیگری از سخنان خود با بیان این‌که صندوق کارآفرینی امید برای تحقق شعار سال امسال سه استراتژی مشخص را برنامه‌ریزی کرده است، گفت:‌ طرح «هر روستا یک محصول»، «تقویت و افزایش صندوق‌های خرد محلی» و طرح «روستای بدون بیکار» اولویت‌های اجرایی امسال صندوق کارآفرینی امید در استان یزد و دیگر استان‌های کشور است.

وی آموزش و توانمندسازی افراد در حوزه اشتغال روستایی را ضروری دانست و خاطرنشان کرد:‌ استفاده از ظرفیت‌های مختلف بومی نقش مهمی در تحقق اهداف توسعه‌ای به ویژه اشتغال روستایی ایفا می‌کند.

خوش قامت با بیان این‌که در بحث ضمانت‌های اشتغال روستایی تسهیل‌گری مناسبی انجام شده است، افزود: با ارائه یک فقره سفته که به امضای ارکان صندوق خرد روستایی رسیده باشد تسهیلات لازم پرداخت می‌شود.