افتتاح طرح هاي اشتغال صندوق کارآفريني اميد در استان سيستان و بلوچستان

افتتاح طرح های اشتغال صندوق کارآفرینی امید در استان سیستان و بلوچستان

تاریخ انتشار : ۱۲ شهريور ۱۳۹۹ چاپ خبر
افتتاح طرح هاي اشتغال صندوق کارآفريني اميد در استان سيستان و بلوچستان

افتتاح طرح های اشتغال صندوق کارآفرینی امید
در استان سیستان و بلوچستان

نخستین مجموعه آب درمانی سیستان و بلوچستان با حضور معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، معاون ساماندهی و توانمند سازی صندوق کارآفرینی امید و استاندار این استان در زاهدان افتتاح شد.
معاون ساماندهی و توانمندسازی صندوق کارآفرینی امید کشور در این مراسم گفت: این مجموعه آب درمانی برای فعالیت خود ۲۵۰ میلیون تومان تسهیلات از صندوق کارآفرینی امید دریافت کرده که از محل تفاهم‌نامه این صندوق با وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی پرداخت شده است.
علی اصحابی با اشاره به اینکه با اجرای این طرح پنج جوان جویای کار شاغل شدند، افزود: با توجه به اینکه یکی از اهداف این تفاهم‌نامه توسعه بازار کار بوده به همین منظور کسب وکارهای نوین و  مشاغلی که برای ارائه خدمات به قشر مختلف جامعه فعالیت دارند تسهیلات ارائه می‌شود که در سیستان و بلوچستان این گونه طرح‌ها بخوبی حمایت شده است.
فیزیوتراپیست و مدیر این مجموعه آبی نیز گفت: پیش از این برای بیماران بویژه افرادیکه دچار ضایعه نخاعی شدند برای درمان و تسکین درد از روش‌های محدودی استفاده می‌شد که با راه‌اندازی این مجموعه این بیماران می‌توانند با بروزترین تجهیزات آب درمانی، معالجعه شوند.
در ادامه مجموعه بزرگ غذایی با اشتغال 10 نفر کار در زاهدان به بهره برداری رسید.
  این مجموعه  با حضور منصوری معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و اصحابی معاون ساماندهی و توانمند سازی صندوق کارآفرینی امید و موهبتی استاندار به بهره برداری رسید.
ادریس دینارزهی مدیر صندوق کارآفرینی امید استان گفت: برای راه اندازی این مجموعه، 500 میلیون تومان تسهیلات از محل تفاهم نامه این صندوق با وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی پرداخت شده است.
دینارزهی افزود: از محل این تفاهم امسال تاکنون 4 میلیارد تومان تسهیلات چهار درصد برای اشتغالزایی به کارآفرینان در سیستان و بلوچستان پرداخت شده است.
وی یکی از اهداف این تفاهم نامه را کمک به توسعه اشتغال و بازار کار عنوان کرد و افزود: این صندوق آمادگی دارد تا به کارآفرینانی که قصد اجرای طرح اقتصادی دارند، تسهیلات ارائه کند.
دینار زهی همچنین گفت:  این مجموعه غذایی شامل بخش های رستوان سنتی و کافی شاپ است که در مرکز شهر زاهدان به بهره برداری رسید و آماده خدمت به شهروندان است.