پرداخت ۱۱۸۰ ميليارد ريال تسهيلات اشتغال روستايي در آذربايجان‌غربي

پرداخت ۱۱۸۰ میلیارد ریال تسهیلات اشتغال روستایی در آذربایجان‌غربی

تاریخ انتشار : ۲۲ شهريور ۱۳۹۹ چاپ خبر
پرداخت ۱۱۸۰ ميليارد ريال تسهيلات اشتغال روستايي در آذربايجان‌غربي

پرداخت ۱۱۸۰ میلیارد ریال تسهیلات اشتغال روستایی

در آذربایجان‌غربی

مدیر صندوق کارآفرینی امید آذربایجان‌غربی با اشاره به اینکه این صندوق در راستای جهش تولید طی ۲ سال گذشته تاکنون در یک‌هزار و ۵۳۹ طرح اشتغال روستایی در استان مشارکت کرده، گفت: برای اجرای این طرح‌ها، یک‌هزار و ۱۸۰ میلیارد ریال تسهیلات پرداخت شده‌است.

آخوندزاده افزود: با اجرای این تعداد طرح برای سه هزار و ۸۴۴ نفر زمینه اشتغال پایدار در روستاها فراهم شده‌است.

وی ادامه داد: این طرح‌ها در زمینه‌های صنعت، کشاورزی و خدمات بوده و بخش کشاورزی بیشترین طرح‌ها را به خود اختصاص داده که شامل گلخانه، دامداری، خرید تراکتور و ادوات کشاورزی، کنسانتره و تولید کودهای شیمیایی است.

مدیر صندوق کارآفرینی امید آذربایجان‌غربی گفت: همچنین ۵۸۸ میلیارد ریال تسهیلات برای امسال در بخش اشتغال روستایی  وجود دارد که پرداخت می‌شود.

آخوندزاده اضافه کرد: حمایت از اشتغال روستایی و توسعه طرح‌های روستامحور از مهمترین برنامه‌های حمایتی این صندوق است.

وی بیان کرد: اجرای طرح‌های روستای بدون بیکار، هر روستا یک طرح، خود اشتغالی، بوم‌گردی در روستاهای استان برای استفاده از جاذبه‌های گردشگری و افزایش امرار و معاش روستاییان از اهم اهداف این صندوق است تا بتواند از مهاجرت روستاییان به شهرها و توسعه حاشیه‌نشینی جلوگیری کند.

صندوق کارآفرینی امید، بر اساس رویکرد جدید حمایت ازکسب و کارهای خرد بازارمحور با روش تامین مالی خرد، وظایف مهم و مغفول مانده‌ای را در زنجیره حمایت‌های دولتی از تولید در بخش خصوصی برعهده داشته است.