۳۰ ميليارد ريال براي اجراي طرح‌ روستاي بدون بيکار در آذربايجان‌غربي پرداخت شد

۳۰ میلیارد ریال برای اجرای طرح‌ روستای بدون بیکار در آذربایجان‌غربی پرداخت شد

تاریخ انتشار : ۲۵ شهريور ۱۳۹۹ چاپ خبر
۳۰ ميليارد ريال براي اجراي طرح‌ روستاي بدون بيکار در آذربايجان‌غربي پرداخت شد

۳۰ میلیارد ریال برای اجرای طرح‌

روستای بدون بیکار در آذربایجان‌غربی پرداخت شد

مدیر صندوق کارآفرینی امید آذربایجان‌غربی گفت: طی یک سال گذشته تاکنون ۳۰ میلیارد ریال در قالب طرح "روستای بدون بیکار" برای ۱۲ فقره تسهیلات در این استان پرداخت شده است.
آخوندزاده افزود: همچنین تاکنون ۲۰ میلیارد ریال تسهیلات در قالب ۵۸ فقره تسهیلات به طرح یک روستا یک محصول در آذربایجان‌غربی پرداخت شده است.
وی ادامه داد: اجرای طرح‌های روستای بدون بیکار، هر روستا یک طرح، خود اشتغالی، بوم‌گردی در روستاهای استان برای استفاده از جاذبه‌های گردشگری و بهبود امرار معاش روستاییان است.
مدیر صندوق کارآفرینی امید آذربایجان‌غربی گفت: اجرای این طرح‌ها می‌تواند از مهاجرت روستاییان به شهرها و توسعه حاشیه‌نشینی جلوگیری کند.
آخوندزاده تاکید کرد: در راستای اجرای طرح کلی شهر و یا روستای بدون بیکار در آذربایجان‌غربی شهر سیمینه بوکان برای نخستین بار در کشور به عنوان شهر بدون بیکار معرفی شده و اقدامات لازم برای توسعه بازارچه‌های محلی این منطقه در حال انجام است.
صندوق کارآفرینی امید، بر اساس رویکرد جدید حمایت ازکسب و کارهای خرد بازارمحور با روش تامین مالی خرد، وظایف مهم و مغفول مانده‌ای را در زنجیره حمایت‌های دولتی از تولید در بخش خصوصی برعهده داشته است.