بررسي طرح هاي اشتغال سوادکوه شمالي

بررسی طرح های اشتغال سوادکوه شمالی

تاریخ انتشار : ۲۹ شهريور ۱۳۹۹ چاپ خبر
بررسي طرح هاي اشتغال سوادکوه شمالي
به گزارش روابط عمومی صندوق کارآفرینی امید استان مازندران، نوراله زاده مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید به همراه اصحابی مدیر توانمند سازی صندوق  جهت بازدید از منطقه لفور و روستاهای اطراف به مازندران سفر کرد . 
نوراله زاده در جلسه ای که با حضور فرماندار شهرستان ، دهیاران ، شوراها و با هدف بررسی و رفع مشکلات موجود در جهت ایجاد اشتغال در این منطقه برگزار گردید ، به بررسی ظرفیت ها و پتانسیل های روستای گالشکلا از جمله پرورش ماهیان سردآبی ، پرورش زنبور عسل ، دامداری ، بوم گردی و گردشگری پرداخت .
تشکیل صندوق های خرد محلی و صندوقهای مردم یار و ایجاد شهرک دامپروری نیز از دیگر درخواست های منطقه بود .
بازدید از طرح پرورش ماهی با اعتبار ۱۰۰ میلیون تومان و اشتغال ۳ نفر برنامه بعدی مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید بود .
در جلسه ای که با حضور بخشدار مرکزی شهرستان و دهیار روستای رئیس کلا و دیگر مسئولین محلی در این روستا نیز برگزار گردید مشکلات این روستا از جمله نوقان داری و بوم گردی و خانه مسافر مورد بررسی قرار گرفت . روانسازی صدور مجوز برای ایجاد طرح ها که مشکل اکثر وام گیرندگان می باشد ، درخواست اهالی این  محل بود . 
نوراله زاده در این جلسه گفت : طی هماهنگی با معاون هماهنگی استانداری و مدیر کل میراث فرهنگی استان و مدیر کل منابع طبیعی استان، مقرر شد که صدور مجوز برای بوم گردی آسان تر گردد و همچنین زمین مورد نظر برای صدور مجوز ایجاد مجتمع دامداری معرفی و تسریع گردد.