افتتاح دو طرح صنعتي با حضور رييس هيات مديره صندوق کارآفريني اميد

افتتاح دو طرح صنعتی با حضور رییس هیات مدیره صندوق کارآفرینی امید

تاریخ انتشار : ۲ مهر ۱۳۹۹ چاپ خبر
افتتاح دو طرح صنعتي با حضور رييس هيات مديره صندوق کارآفريني اميد

صندوق کارآفرینی امید، نهاد تخصصی توسعه اشتغال خرد

صندوق کارآفرینی امید به عنوان نهاد تخصصی توسعه اشتغال خرد معرفی می شود تا بتواند به صورت ویژه حمایت از مشاغل  کوچک را در دستور کار قرار دهد.

ربیعی رییس هیات مدیره صندوق کارآفرینی امید با اشاره به اینکه پیش از این، نهادی تخصصی در این خصوص فعالیت نداشته اظهار داشت: بر اساس تصمیم هیات وزیران، صندوق کارآفرینی امید به یک نهاد توسعه ای برای اشتغال های کوچک تبدیل شد تا اشتغال های کوچک و متوسط را زیر چتر حمایت خود داشته باشد.

وی به عملکرد مثبت صندوق کارآفرینی امید در پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی اشاره کرد و افزود: در سال های نخست اجرای طرح اشتغال روستایی سهم صندوق تنها 15 درصد بود که هم اکنون به علت علمکرد مطلوب آن، به 40 درصد از کل منابع اشتغال روستایی رسیده است.

رییس هیات مدیره صندوق کارآفرینی امید گفت: در گزارشی که دیوان محاسبات تهیه کرده است، در اجرای تسهیلات اشتغال روستایی، میزان انحراف صندوق کارآفرینی امید در مجموعه تنها 4 درصد بوده که این گزارش نشان می دهد که صندوق در اجرای طرح بسیار مصمم عمل کرده است.

 

با حضور ربیعی رییس هیات مدیره صندوق کارآفرینی امید، دو طرح صنعتی این صندوق در سیستان و بلوچستان به بهره برداری رسید.

ربیعی در سفری یک روزه به زاهدان پس از حضور در گلزار شهدای زاهدان و بازدید از حاشیه این شهر،  دو طرح صنعتی را در شهرک صنعتی شهرستان زاهدان افتتاح کرد.

در ادامه ادریس دینارزهی مدیر صندوق کارآفرینی امید استان گفت: مجموعه بسته بندی آب آشامیدنی با دریافت 3 میلیارد ریال تسهیلات چهار درصد از این صندوق فعالیت خود را آغاز کرد.

 دینارزهی  با اشاره به اینکه با راه اندازی این مجموعه برای 5 نفر شغل ایجاد شده افزود: این کارخانه سالانه ظرفیت تولید ۱۵ هزار تن آب آشامیدنی در گالن های ۱۹ لیتری را دارد.

وی در خصوص طرح دیگری که به با حضور ربیعی رییس هیات مدیره صندوق به بهره برداری رسید هم گفت: مجموعه بسته بندی دستمال کاغذی هم با دریافت 3 میلیارد ریال تسهیلات چهار درصد آغاز به کار کرد و موجب اشتغال بیش از 5 نفر شده است.

مدیر صندوق کارآفرینی امید سیستان و بلوچستان با تاکید بر اینکه هر دو طرح به همت دو بانو راه اندازی شده است گفت: این دو طرح از محل تفاهم نامه صندوق کارآفرینی امید با شرکت شهرک های صنعتی به اجرا رسید.