انعقاد تفاهم‌نامۀ صندوق کارآفريني اميد با انجمن بوم‌گردي کشور

انعقاد تفاهم‌نامۀ صندوق کارآفرینی امید با انجمن بوم‌گردی کشور

تاریخ انتشار : ۱۲ مهر ۱۳۹۹ چاپ خبر
انعقاد تفاهم‌نامۀ صندوق کارآفريني اميد با انجمن بوم‌گردي کشور

در مراسم انعقاد تفاهم نامه صندوق کارآفريني اميد با فعالان حوزه بوم گردی و گردشگری، از حمایت های صندوق قدردانی کردند و خواستار تداوم این همکاری ها شدند.

مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید در مراسم انعقاد تفاهم نامه با فعالان بوم‌گردی و حوزۀ گردشگری گفت:این شرایط سخت در این روزگار را فرصت بدانیم. ما مزیت‌هایی در مناطق داریم که از آن‌ها کمتر بهره می‌بریم؛ مثلاً در روستاهایی مثل شانه‌تراش رونق گردشگری کاهش پیدا کرده است؛ اما از ظرفیت‌های دیگر غافل شده‌اند. باید محصولات بومی تولید کنیم که بسیار ازشمند است.

وی در ادامه با اشاره به ارزش صنایع دستی وروستایی افزود: مصنوعات چوبی، بازار بزرگی در کشور دارد؛ اما در شمال ایران یا جنوب محصولات چوبی کمتر می‌بینیم. لوستر چوبی یکی ازاین محصولات است که  می‌شود از ظرفیت‌هایی متناسب با اقلیم هر منطقه‌ای استفاده کرد می‌باید صنایع دستی کاربردی تولید کنیم و صندوق هم به هر شکلی به بازارش کمک خواهد کرد.

نوراله زاده گفت: تولید محصولات بومی را باید در دستورکار خود قرار دهیم و ما نیز چه در حوزه های مجازی، مثل آپ‌ها و در حوزه‌های دیگر ما تسهیلاتی پرداخت خواهیم کرد.  

وی در  بیان اهمیت آموزش گفت: آموزش‌ها را باید در سطح شهرستان پیگیری کنیم و در سطح استان‌ها درباره این موضوع کار شود، باید ذهنیت مشترکی بین همکاران ایجاد شود که متوجه باشیم این جنس کار چقدر آثار توسعۀ محلی دارد و تلاش می کنیم دربارۀ پرداخت و ضمانت‌ها آسان‌گیری شود و کارمزدی هم که ابتدا دریافت می‌شود، روی اقساط بیاید واگر از لحاظ درآمدزایی افراد مشکلی داشته باشند، ما بررسی خواهیم کرد و اگرلازم باشد در تسهیل اقساط کمک خواهیم کرد.